kpb

Jeszcze nie wieczór... dla Skolimowa (29.04)

15 maja na ekrany kin wchodzi laureat Srebrnych Lwów Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni - JESZCZE NIE WIECZÓR w reżyserii Jacka Bławuta. Wcześniej - w ramach akcji Jeszcze nie wieczór... dla Skolimowa - Jacek Bławut, Jan Nowicki oraz inni aktorzy odwiedzą z filmem 11 miast!

Dochody ze sprzedaży biletów na pokazy przedpremierowe JESZCZE NIE WIECZÓR przekazana zostanie na potrzeby Domu Aktora Weterana w Skolimowie, gdzie zrealizowano część zdjęć do filmu i którego mieszkańcy pojawili się w obsadzie.

Ideę stworzenia Domu Artystów Weteranów Scen Polskich zainicjował ponad 80 lat temu aktor Antoni Bednarczyk. Prace przy budowie, wtedy jeszcze schroniska dla aktorów pozostających w trudnej sytuacji życiowej, ukończono w 1928 roku. Inicjatywa została zrealizowana dzięki składkom członków ZASP oraz darowiznom wielbicieli teatru.

W Kinie Pod Baranami specjalny pokaz prasowy filmu odbędzie się w środę, 29 kwietnia, o godz. 11.30!

W ramach pokazu prasowego zapraszamy także pozostałych widzów!
Zyski ze sprzedaży biletów zostaną przekazane Domu Aktora w Skolimowie.

Ceny biletów:
16 zł (normalne)
13 zł (studenci/uczniowie)

TRASA Jeszcze nie wieczór... dla Skolimowa:
28.04 - Kielce, kino "Moskwa"
29.04 - Kraków, kino "Kijów", Kino Pod Baranami  
30.04 - Katowice, kino "Światowid"
1.05 - Cieszyn, w programie 11. Przeglądu Filmowego "Kino na Granicy"
2.05 - Sandomierz, w programie 6. Festiwalu Filmów Niezwykłych
4.05 - Olsztyn, kino "Awangarda"
5.05 - Gdańsk, Gdańskie Centrum Kultury (kino "Neptun")
6.05 - Poznań, kino "Apollo"
7.05 - Łódź, kino "Charlie"
8.05 - Wrocław, Centrum Kultury Wrocław Zachód
10.05 - Tarnów, Tarnowska Nagroda Filmowa, film otwarcia


JESZCZE NIE WIECZÓR | JESZCZE NIE WIECZÓR
reż. Jacek Bławut, Polska 2009, 96'

33. FPFF w Gdyni 2008: Srebrne Lwy, nagroda za najlepszą rolę męską - Jan Nowicki 

Do Domu Aktora w Skolimowie przyjeżdża na rekonwalescencję gwiazdor kina i teatru Jerzy (Jan Nowicki). Przybycie niepoprawnego ekscentryka zakłóca ustabilizowane życie mieszkańców, tym bardziej, że Jerzy namawia ich do wspólnego wystawienia Fausta J. W. Goethego. Równocześnie flirtuje z Małgorzatą - zmysłową pracownicą ośrodka (Sonia Bohosiewicz).

Jeszcze nie wieczór to film o miłości, przemijaniu i aktorach - ich ekscentryczności, marzeniach zagrania jeszcze jednej, może ostatniej, wielkiej roli. W obsadzie - obok Jana Nowickiego i Sonii Bohosiewicz (laureatka Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego i ORŁA 2008 w kategorii "Odkrycie Roku") - pojawiają się wybitne osobowości polskiego kina i teatru, między innymi - Danuta Szaflarska, Irena Kwiatkowska, Nina Andrycz, Beata Tyszkiewicz, Ewa Krasnodębska, Roman Kłosowski, Wieńczysław Gliński oraz Antoni Pawlicki - jeden z najzdolniejszych aktorów młodego pokolenia (Katyń, Z odzysku, Drzazgi).

Film mówi o pięknie starości, opowiada o tym, że może to być cudowny okres w życiu. Reżyser żartuje, że jego marzeniem jest, aby młodzi ludzie po projekcji Jeszcze nie wieczór chcieli się od razu zestarzeć.

Jeszcze nie wieczór to fabularny debiut znakomitego operatora i dokumentalisty, Jacka Bławuta (Born Dead, Wojownik).

Oficjalna strona filmu: www.jeszczeniewieczor.com


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum