kpb

Dojrzałe Kino: Czas krwawego księżyca

DOJRZAŁE KINO:
CZAS KRWAWEGO KSIĘŻYCA (reż. Martin Scorsese)
środa, 10 stycznia 2024, godz. 11.00
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14020_0.jpg

W środę, 10 stycznia, o godzinie 11.00, zapraszamy seniorów na kolejną odsłonę cyklu Dojrzałe Kino. W programie Czas krwawego księżyca Martina Scorsese - nominowany do 7 Złotych Globów porywający dramat o niezwykłym rozmachu. Projekcję poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.

Czas krwawego księżyca to najnowszy - dwudziesty szósty! - film Martina Scorsese. Tym razem legendarny amerykański reżyser opowiada o serii tajemniczych zaginięć członków bogatego plemienia Osagów mieszkających na obszarach złóż ropy naftowej w Oklahomie. W rolach głównych występują: Robert De Niro (Taksówkarz, Irlandczyk), Leonardo DiCaprio (Wilk z Wall Street, Zjawa), Lily GladstoneBrendan Fraser (Wieloryb) i Jesse Plemons.

Uczestnicy pokazu będą mieli szansę powiększyć swoją domową biblioteczką o głośny reportaż autorstwa Davida Granna Czas krwawego księżyca. Zabójstwa Osagów i narodziny FBI. To właśnie na podstawie tej książki powstał scenariusz, który Martin Scorsese napisał wraz z Erikiem Rothem -  laureatem Oscara za film Forrest Gump.

Gospodynią spotkania wokół filmu będzie red. Maria Malatyńska. Na uczestników pokazu czeka poczęstunek w postaci kawy, herbaty i ciasteczek.


BILETY dla seniorów: 18 zł


O FILMIE:
CZAS KRWAWEGO KSIĘŻYCA | KILLERS OF THE FLOWER MOON
(Martin Scorsese) US 2023, 206'


Złote Globy 2024 - wygrane: Najlepsza aktorka w dramacie (Lily Gladstone)
Złote Globy 2024 - nominacje: Najlepszy dramat, Najlepszy aktor w dramacie (Leonardo DiCaprio), Najlepszy aktor drugoplanowy (Robert De Niro), Najlepszy reżyser (Martin Scorsese), Najlepszy scenariusz (Eric Roth, Martin Scorsese), Najlepsza muzyka (Robbie Robertson)

Na początku XX wieku plemię Osagów niemal z dnia na dzień doszło do ogromnej fortuny, dzięki odkryciu na zamieszkiwanych przez siebie terenach ropy naftowej. Wizja oszałamiającego bogactwa przyciągała ludzi, którzy bez skrupułów wykorzystywali, naciągali i okradali posiadaczy praw do złóż. Ginęli oni w tajemniczych okolicznościach…


ZWIASTUN:

 
 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

    

Bookmark and Share

archiwum