kpb

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Młode Horyzonty

Międzynarodowy Festiwal Filmowy
MŁODE HORYZONTY

30 września - 8 października
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13771_3.jpg

Najnowsze i najciekawsze filmy dla młodych widzów! Na przełomie września i października, w dwa kolejne weekendy, zapraszamy na pokazy filmowe w ramach 10. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Młode Horyzonty. W programie dziesięć wyjątkowych filmów animowanych i aktorskich dla widzów w wieku od 3 do 12 lat.

MFF MŁODE HORYZONTY (wcześniej znany jako MFF Kino Dzieci) to wydarzenie skierowane do młodej widowni. Ideą, która od samego początku – czyli 2014 roku – przyświeca festiwalowi, jest prezentowanie wartościowych filmów o wysokich walorach edukacyjnych, artystycznych oraz produkcyjnych.

W programie nadchodzącej, jubileuszowej edycji są wyjątkowe filmy aktorskie i animowane, starannie wybrane dla widzów w wieku od 3 do 12 lat.

Na najmłodszych widzów czekają przede wszystkim filmowe spotkania ze znanymi już bohaterami, takimi jak rezolutna krówka Klara (Zagadka Klary Muu), bystra Kicia Kocia (Kicia Kocia pod choinkę) czy ekscentryczna Mama Mu (Mama Mu na gwiazdkę). Wielu wrażeń dostarczą dwie, bardzo morskie opowieści: nawiązująca do greckich mitów animacja Pati i klątwa Posejdona oraz pełen przygód film Katak. Podwodna przygoda.

Nieco starsze dzieci mogą zobaczyć dwie filmowe wersje głośnych książek. Szkoła magicznych zwierząt. Tajemnica szkolnego podwórka to kolejny film na podstawie twórczości Margit Auer, rozgrywający się w pewnej niezwykłej placówce oświatowej. Filmu O psie, który jeździł koleją chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. To przeniesiona na ekran (i do współczesności!) ponadczasowa opowieść autorstwa Romana Pisarskiego o czworonogu kochającym podróże. Po wrześniowej premierze kinowej film już stał się hitem.

Również widzowie powyżej 9 lat znajdą w programie Festiwalu coś dla siebie. Nelly Rapp i sekret mrocznego lasu to ekscytująca wyprawa pełna mitycznych stworów - wilkołaków, troli i bezcielesnych zjaw. Tajemniczą morską bestię tropi główna bohaterka filmu Sea Sparkle, która traktuje morze jako swój drugi dom. Ciekawą propozycją są również Dziewczyńskie historie - polski film dokumentalny, którego nastoletnie bohaterki rozmawiają ze sobą na wszelkie możliwe tematy.
 
W trakcie krakowskiej odsłony Festiwalu odbędzie się Konkurs Publiczności, który wyłoni najpopularniejszy - wśród widzów Kina Pod Baranami - film 10. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Młode Horyzonty.

Wszystkie filmy zostaną wyświetlone w polskiej wersji językowej (polski dubbing lub lektor PL).

Wszystkie filmy z wyjątkiem Kicia Kocia pod choinkę zostaną wyświetlone z napisami angielskimi.

Istnieje również możliwość zorganizowania dodatkowych seansów festiwalowych filmów dla grup szkolnych, w dniach 30 września - 8 października 2023 (zamówienia pod adresem: kasa@kinopodbaranami.pl).


Partnerami pokazów Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Młode Horyzonty w Kinie Pod Baranami są: portal BabyGo oraz Wydawnictwo Debit, którego nakładem ukazują się w Polsce książki z serii Szkoła magicznych zwierząt.

Narysuj film i otrzymaj książkę!
Do 8 października, na adres kino@kinopodbaranami.pl można wysyłać zdjęcia lub skany prac plastycznych (technika dowolna!), inspirowanych filmami prezentowanymi na festiwalu Młode Horyzonty. Najlepsze prace staną się częścią ekspozycji, a ich autorzy otrzymają książki z serii Szkoła magicznych zwierząt (Wydawnictwo Debit).


PROGRAM:
sobota, 30 września
11.00 PATI I KLĄTWA POSEJDONA
| PATTIE ET LA COLÈRE DE POSÉIDON
(David Alaux) FR 2022, 95’
dla widzów w wieku: 5+
13.00 SEA SPARKLE | ZEEVONK
(Damien Huyghe) BE/NL 2023, 98’
dla widzów w wieku: 10+
15.15 NELLY RAPP I SEKRET MROCZNEGO LASU | NELLY RAPP – DÖDENS SPEGEL
(Johan Rosell) SE 2023, 90'
dla widzów w wieku: 9+
 
niedziela, 1 października
11.00 BARANKI DZIECIOM POLECAJĄ
KICIA KOCIA POD CHOINKĘ | KICIA KOCIA POD CHOINKĘ
(Marta Stróżycka) PL 2023, 45’
dla widzów w wieku: 3+
12.15 DZIEWCZYŃSKIE HISTORIE | DZIEWCZYŃSKIE HISTORIE
(Aga Borzym) PL 2023, 60’
dla widzów w wieku: 10+
13.45 KATAK. PODWODNA PRZYGODA | KATAK, THE BRAVE BELUGA
(Christine Dallaire-Dupont, Nicola Lemay) CA 2022, 82’
dla widzów w wieku: 5+

sobota, 7 października
11.00 ZAGADKA KLARY MUU | KUTOPPEN – PÅ SPORET
(Will Ashurst) NO 2023, 65’
dla widzów w wieku: 5+
12.30 SZKOŁA MAGICZNYCH ZWIERZĄT. TAJEMNICA SZKOLNEGO PODWÓRKA
| DIE SCHULE DER MAGISCHEN TIERE 2
(Sven Unterwaldt) DE 2022, 90’
dla widzów w wieku: 6+
14.30 O PSIE, KTÓRY JEŹDZIŁ KOLEJĄ | O PSIE, KTÓRY JEŹDZIŁ KOLEJĄ
(Magdalena Nieć) PL 2023, 95’
dla widzów w wieku: 6+
 
niedziela, 8 października
11.00 BARANKI DZIECIOM POLECAJĄ
MAMA MU NA GWIAZDKĘ
| VEM ÄR DU, MAMMA MU?
(Christian Ryltenius) SE 2023, 63’
dla widzów w wieku: 4+


BILETY:
19 zł
17 zł (dla grup zorganizowanych powyżej 15 osób)
KARNET: 75 zł (5 dowolnych filmów)
Aby zakupić karnet online, prosimy o kontakt: kasa@kinopodbaranami.pl

Do każdego Karnetu: Kinowy Pamiętnik, w którym mali widzowie mogą zapisywać, kolorować i wyklejać wspomnienia ze swoich pierwszych kinowych doświadczeń.


O FILMACH:
DZIEWCZYŃSKIE HISTORIE | DZIEWCZYŃSKIE HISTORIE
(Aga Borzym) PL 2023, 60’11-letnia Jagoda i 13-letnia Zuzia to najlepsze przyjaciółki z osiedla. Obydwie zaczynają dojrzewać, a zmieniające się ciało, chłopaki i plany na przyszłość to główne tematy ich rozmów.

Nie ma nic lepszego niż czas spędzony z przyjaciółką! Wspólne nocowanki w ogrodzie pod gołym niebem i godziny spędzone na podwórku – nikt nie zrozumie nas tak dobrze jak ona, a w dodatku można z nią porozmawiać o wszystkim. O pierwszych miłościach i relacjach z rodzicami. O postrzeganiu własnego ciała i nadchodzącej pierwszej miesiączce. O szkole i obowiązujących w niej dziwnych zakazach i nakazach. Jagoda i Zuzia są szczere, pełne pozytywnej energii i gotowe zawojować świat! Ten ciałopozytywny i odwstydzający film opowiada o tym, jak to jest być dorastającą dziewczyną, a od rozmów dwóch charyzmatycznych bohaterek nie można się oderwać.

Film dokumentalny w języku polskim.
Dla widzów w wieku: 10+KATAK. PODWODNA PRZYGODA | KATAK, THE BRAVE BELUGA
(Christine Dallaire-Dupont, Nicola Lemay) CA 2022, 82’Katak bardzo chce dorosnąć, ale nadal wygląda młodziej od rówieśników. Do tego mało kto wierzy, że jest samodzielny. Niezwykła oceaniczna podróż obróci jednak jego życie o 180 stopni. Nadszedł czas, aby podbić wielką Północ!  

Katak należy do białuchów, których nazwa wywodzi się od białego koloru ciała. Nie są takie od urodzenia, jaśnieją z wiekiem. Skóra zwierzątka uparcie pozostaje szara, dlatego musi ono inaczej udowodnić całej gromadzie, że nie jest już dzieckiem. Gdy jego babcia opowiada z tęsknotą o dziadku żyjącym na drugim końcu oceanu, Katak postanawia wziąć sprawy w swoje płetwy. Podczas poszukiwania krewnego połączy siły z natrętnym, ale przezabawnym jesiotrem i przekona się, że warto było ćwiczyć nurkowanie. Młody ssak morski pozna siłę rodziny i wreszcie poczuje się wśród bliskich jak ryba w wodzie!  

Film animowany w polskiej wersji językowej (dubbing PL).
Dla widzów w wieku: 5+KICIA KOCIA POD CHOINKĘ | KICIA KOCIA POD CHOINKĘ
(Marta Stróżycka) PL 2023, 45’Pora na kolejne spotkanie z Kicią Kocią na dużym ekranie! Wraz z nią odwiedzimy bibliotekę, ugotujemy pyszny obiad z jej babcią i wsiądziemy do pociągowego przedziału.

W życiu Kici Koci ciągle coś się dzieje. Kiedy nie lepi bałwana i nie rzuca się śnieżkami z Packiem, Adelką i Juliankiem, rusza z tatą w wielką podróż i przekonuje się, że kolej to świetna sprawa! Innego dnia w poszukiwaniu lektur do poduszki zajrzy do biblioteki, gdzie dowie się, jak powstają książki. Także w domu czeka na nią sporo nowości. Wraz z babcią przyrządzi smaczną zupę i upiecze ciasteczka, żeby chwilę później ganiać z odkurzaczem po całym pokoju. Z nadmiaru wrażeń trochę się rozchoruje i nie będzie mogła zasnąć, ale dzięki pomocy czujnej mamy szybko stanie na nogi!

Film animowany w języku polskim.
Dla widzów w wieku: 3+MAMA MU NA GWIAZDKĘ | VEM ÄR DU, MAMMA MU?
(Christian Ryltenius) SE 2023, 63’Mama Mu nie jest taka jak wszystkie krowy. Kiedy inne zwierzęta grzecznie żują trawę, ona wpada na coraz to nowsze pomysły! Teraz zamarzył jej się muuusical, ale najpierw trzeba wyplątać się z nieprzewidzianych tarapatów…

Na wielu rzeczach zna się jak krowa na gwiazdach, jest niezdarna i często coś idzie nie po jej myśli. Mimo to ciekawość świata nie opuszcza Mamy Mu nawet na moment – inaczej byłoby bardzo nudno. Plany o byciu wokalistką i aktorką na razie musi jednak odstawić na bok, bo gdzieś zniknął ukochany pluszak brata małej Liny. Mama Mu wraz ze swoim przyjacielem, Panem Wroną, rusza z kopyta i rozpoczyna śledztwo na farmie. Czasu jest niewiele, miś przechodzi z rąk do rąk i gubi się nawet pod wodą, ale dla rezolutnej krowy to tylko dodatkowa motywacja do działania. Komu w drogę, temuuu czas!

Film animowany w polskiej wersji językowej (dubbing PL).
Dla widzów w wieku: 4+NELLY RAPP I SEKRET MROCZNEGO LASU | NELLY RAPP – DÖDENS SPEGEL
(Johan Rosell) SE 2023, 90'Przed Nelly Rapp i jej psem Londynem ekscytująca przygoda! Ekspertka od potworów rusza tropem zaginionej mamy do Ciemnego Lasu, żeby odnaleźć tajemnicze Lustro Śmierci. Jak poradzi sobie z wilkołakami, trollami i innymi potworami?  

Świąteczna przerwa nie zapowiadała się najlepiej. Tata Nelly zabrał na wyjazd do wujka Hannibala i Leny-Slevy nową partnerkę, a ona – przemądrzałego syna Vallego. Upiorna agentka ma inny pomysł na spędzenie wolnego czasu. Gdy znajduje artykuł o zaginięciu robotników, którzy budowali okoliczną trasę kolejową, nie waha się długo. Wraz z przyszywanym bratem i bassetem Londynem spróbuje rozwikłać nierozwiązaną jeszcze zagadkę i zobaczyć zaginioną mamę w Lustrze Śmierci. Wizyta w Ciemnym Lesie, gdzie stanie twarzą w twarz z wilkołakami, zjawami i innymi mitycznymi potworami, pozwoli jej zmierzyć się z przeszłością i docenić teraźniejszość.

Film aktorski w polskiej wersji językowej (dubbing PL).
Dla widzów w wieku: 9+O PSIE, KTÓRY JEŹDZIŁ KOLEJĄ | O PSIE, KTÓRY JEŹDZIŁ KOLEJĄ
(Magdalena Nieć) PL 2023, 95’Przeniesiona we współczesne czasy opowieść znana z książki Romana Pisarskiego. Poruszająca historia przyjaźni dziecka i niezwykłego psa-podróżnika, który od szczenięcia czuł pociąg do wielkiej przygody i swoimi podróżami koleją poruszył miliony serc.

Życie Zuzi, której tata Piotr pracuje na kolei, zmienia się nie do poznania, kiedy wkracza w nie Lampo – niezwykły pies podróżnik. Wyjątkowy owczarek, którego wyprawy pociągiem są sensacją i hitem internetu, z miejsca zostaje najlepszym przyjacielem mającej problemy z sercem dziewczynki. Niestety, zazdrosny o sławę Lampo dyrektor robi wszystko, żeby pozbyć się psa ze swojej stacji. Kiedy mu się to udaje, rozdzielona z ukochanym pupilem Zuzia zaczyna chorować. Chociaż wszyscy starają się jej pomóc, szybko staje się jasne, że tylko bliskość i przyjaźń czworonoga mogą być lekarstwem, którego dziewczynka tak bardzo potrzebuje. O psie, który jeździł koleją to film ponadczasowy, międzypokoleniowy, z happy endem i uroczym owczarkiem szwajcarskim w roli głównej.

Film aktorski w języku polskim.
Dla widzów w wieku: 6+PATI I KLĄTWA POSEJDONA | PATTIE ET LA COLÈRE DE POSÉIDON
(David Alaux) FR 2022, 95’Wielka przygoda małych bohaterów! Nieustraszona mysz Pati i jej koci przyjaciel Sam wyruszają w pełną przygód podróż po starożytnej Grecji. Wraz ze swoimi przyjaciółmi przemierza burzliwe morza i mierzy się z mitologicznymi stworami, podejmując wyzwanie samego Posejdona.

Pati to bystra mysz, która po cichu marzy o zostaniu wielką bohaterką. Razem z potulnym kotem Samem wiedzie spokojne życie w starożytnej Grecji. Wszystko się zmieni, gdy zazdrosny Posejdon nakazuje mieszkańcom miasta zbudować sobie posąg równie wspaniały jak ten postawiony jego bratu Zeusowi. Aby uratować mieszkańców przed klątwą Posejdona, Pati wyruszy na poszukiwania legendarnego klejnotu. Wraz z kotem Samem, niesfornym ptasim piratem oraz największym bohaterem Grecji Jazonem udadzą się w podróż na tajemniczą wyspę. Na swojej drodze spotkają wrogie cyklopy, stugłową Hydrę i złowieszczego Krakena. Wspólnie zrozumieją, że prawdziwa bohaterka nie musi być wielka.

Film animowany w polskiej wersji językowej (dubbing PL).
Dla widzów w wieku: 5+SEA SPARKLE | ZEEVONK
(Damien Huyghe) BE/NL 2023, 98’Morze jest dla Leny drugim domem. Dziewczyna regularnie wygrywa zawody żeglarskie, a jej tata nie ma sobie równych w łowieniu ryb. Czy rzucona na głęboką wodę poradzi sobie z kolejnym wyzwaniem?

Ojciec Leny, kapitan statku, zna wzburzone fale jak własną kieszeń, ale tym razem nie wraca z wyprawy. Przyczyny zaginięcia jego statku nie zostały ustalone. Może doszło do załamania pogody, może ktoś z załogi popełnił błąd. Lena ma inne wyjaśnienie: w morzu mieszka gigantyczne stworzenie i to ono jest sprawcą wypadku. Dziewczyna wraz z przyjaciółką Kaz i Vincentem, który pracuje w oceanarium, podąża śladem morskiej tajemniczej bestii i próbuje wszystkim udowodnić swoją rację. Kameralna, doceniana przez krytyków i widownię festiwalową historia uczy, jak pogodzić się ze stratą i dlaczego warto mówić o swoich emocjach.

Film aktorski w polskiej wersji językowej (lektor PL).
Dla widzów w wieku: 10+SZKOŁA MAGICZNYCH ZWIERZĄT. TAJEMNICA SZKOLNEGO PODWÓRKA
| DIE SCHULE DER MAGISCHEN TIERE 2
(Sven Unterwaldt) DE 2022, 90’Niezwykła szkoła, w której dzieciom towarzyszą magiczne, mówiące ludzkim głosem zwierzęta, obchodzi 250. urodziny! Taką rocznicę wypada uczcić specjalnym przedstawieniem. Kiedy jedni nad nim pracują, ktoś inny każdej nocy kopie doły na dziedzińcu. Jaki ma w tym cel?

Sympatycznej Idzie towarzyszy lis Rabbat, zaś jej koledze Benniemu – żółwica Henrietta. Oprócz nich w klasie pojawiają się inne zwierzęta: pomocny kameleon i nieco niesforny pingwin. Ferajna, na czele której stoi panna Cornfield, dostaje zadanie wystawienia spektaklu o początkach szkoły. Szybko okazuje się, że to nie lada sztuka! Dyrektor ma własny pomysł na historię, a wybór głównej aktorki budzi dużo emocji. Przy okazji trzeba ustalić, dlaczego szkolne patio wciąż przypomina szwajcarski ser z wieloma dziurami. Druga część adaptacji książek Margit Auer udowodni, że takim wyzwaniom najlepiej sprostać całą drużyną!

Film aktorski w polskiej wersji językowej (dubbing PL).
Dla widzów w wieku: 6+ZAGADKA KLARY MUU | KUTOPPEN – PÅ SPORET
(Will Ashurst) NO 2023, 65’Klara Muu i Gavin, czyli para rezolutnych detektywów, musi rozwiązać kolejną zagadkę! Tym razem gra toczy się o dużą stawkę, bo zniknęło magiczne nasiono, które może uratować Krowie Wzgórze. Kto je ukradł i jaki miał w tym interes?

Wynalazek Alberta Einsweina – błyskotliwego, choć nieco chciwego prosiaka wizjonera – zaprezentowano na pokładzie nowoczesnego pociągu. Gdy ginie jego prototyp, dzięki któremu rośliny mogą wyrosnąć nawet w niesprzyjających warunkach, podejrzenie pada na któregoś z pasażerów. Słynna królicza detektywka, Agata Christensen, z pomocą Gavina i Klary Muu rozpoczyna śledztwo. Przesłuchania, zbieranie odcisków palców i uważne zaglądanie do najgłębszych zakamarków wagonów doprowadzą do finału, którego nie spodziewaliby się nawet najwytrwalsi tropiciele!

Film animowany w polskiej wersji językowej (dubbing PL).
Dla widzów w wieku: 5+PARTNERZY:

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13771_2.jpg    PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum