kpb

Kinobranie z Muzeum Manggha - pokaz w ogrodzie: Simona

KINOBRANIE Z MUZEUM MANGGHA - pokaz w ogrodzie
Simona
(reż. Natalia Koryncka-Gruz)
sobota, 15 lipca 2023, godz. 22.00 
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha
ul. Konopnickiej 26

 

 
Przed nami kolejny pokaz pod gwiazdami
w ogrodzie przy Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. W sobotę, 15 lipca w programie dokument Simona, opowiadający o Simonie Kossak - wybitnej biolożce i ekolożce, która wyprzedzała swoją epokę w sposobie myślenia o przyrodzie. Bilety na seans w cenie 15 zł.

 

Pokaz odbędzie się w ogrodzie przy Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha (ul. Marii Konopnickiej 26). Do dyspozycji widzów będzie stanowisko muzealnej kawiarni Café Manggha.BILETY: 15 zł
Bilety w sprzedaży w kasach Kina i online.
Miejsca nienumerowane.
W przypadku złej pogody pokaz zostanie przeniesiony na inny termin.


O FILMIE:

SIMONA | SIMONA
(Natalia Koryncka-Gruz) PL 2022, 97' with EN subtitles

Millennium Docs Against Gravity 2022: Udział w Konkursie na Najlepszy Film Polski
Festiwal Filmu i Sztuki 'Dwa Brzegi' 2022: Nagroda publiczności

 
Była postacią większą niż życie i wyprzedzającą swój czas. Simona Kossak to wybitna biolożka i ekolożka, a jednocześnie osoba żyjąca po swojemu, zgodnie z własną pasją. Boleśnie skrzywdzona przez najbliższych, znalazła swój azyl w Puszczy Białowieskiej. Najlepiej czuła się w otoczeniu dzikich zwierząt, które badała i którym pomagała. Po latach cioteczna wnuczka podąża jej śladem. Na podstawie rodzinnych wspomnień i bogatego archiwum pozostawionego przez partnera Simony powstaje złożony portret tej niezwykłej kobiety.

| Ida (26), the grandniece of Simona Kossak, travels to the Białowieża Forest at the Polish-Belarussian border. She is the heir of Lech Wilczek – Simona Kossak’s partner and the author of numerous pictures documenting their life together. Sorting through the photos left by Wilczek, Ida uncovers stories from the life he had with Simona,  captured in the photographs and their friends’ memories.


ZWIASTUN:PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum