kpb

Wielkanoc w sztuce - pokaz specjalny

WIELKANOC W SZTUCE (reż. Phil Grabsky)
pokaz specjalny
wtorek, 19 kwietnia 2022, godz. 18.30
Kino Pod Baranami

 

 

19 kwietnia zapraszamy na specjalny pokaz dokumentu Wielkanoc w sztuce. Phil Grabsky, reżyser i pomysłodawca cyklu reportaży kinowych pod tytułem „Wystawa w kinie”, śledzi odzwierciedlenia wydarzeń Wielkiej Nocy w sztuce - od czasów pierwszych chrześcijan aż po współczesność. 


Twórcą filmu Wielkanoc w sztuce jest doświadczony brytyjski dokumentalista Phil Grabsky, który od lat prezentuje na kinowych ekranach ekspozycje najsłynniejszych muzeów świata.


W polskich napisach do filmu wykorzystano fragmenty Biblii Tysiąclecia. Zgody na ich bezpłatne wykorzystanie udzieliło Wydawnictwo Pallottinum.

 

BILETY:

28 zł (normalny)
25 zł (ulgowy)


O FILMIE:

WIELKANOC W SZTUCE | EASTER IN ART
(Phil Grabsky) GB 2020, 88’

Zrealizowany w Jerozolimie, Stanach Zjednoczonych i różnych zakątkach Europy film dokumentalny Wielkanoc w sztuce skupia się na wpływie, jaki na kulturę wywarła historia śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Na dużym ekranie w jakości 2K będzie można podziwiać dzieła Caravaggia, Michała Anioła, Leonarda da Vinci czy El Greca, a także prace współczesnych artystów, jak Mark Wallinger czy Sam Taylor-Wood.


ZWIASTUN:

 

 

 

PATRON MEDIALNY:

Bookmark and Share

archiwum