kpb

Spotkanie Filozoficzne: Lingui (AfryKamera)

SPOTKANIE FILOZOFICZNE
LINGUI (reż. Mahamat-Saleh Haroun)
pokaz przedpremierowy z dyskusją
pokaz otworzy 16. Festiwal Filmów Afrykańskich - AfryKamera
poniedziałek, 4 kwietnia 2022, godz. 20.00
Kino Pod Baranami

 

 

Zapraszamy na kwietniowe Spotkanie Filozoficzne z filmem Lingui. To jeden z nielicznych filmów z Afryki, który trafił do konkursu festiwalu w Cannes. I zarazem kolejne dzieło wybitnego reżysera, pochodzącego z Czadu Mahamata-Saleha Harouna, które wzbudziło zachwyt krytyków.
Pokaz otworzy 16. Festiwal Filmów Afrykańskich AfryKamera.
Po seansie do wspólnej dyskusji zaprosi filozofka, Anna Piskorska.
Seans odbędzie się w poniedziałek, 4 kwietnia, o godzinie 20.00.

 

Po seansie odbędzie się dyskusja inspirowana filmem, którą poprowadzi mgr Anna Piskorska z Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Jagiellońskiego.


Film Lingui zostanie zaprezentowany w ramach cyklu Spotkań Filozoficznych, które są okazją do rozmowy o filozofii, kulturze i kinie. Celem spotkań jest spojrzenie na najnowsze światowe premiery z pogłębionej perspektywy.

 

Film prezentowany w ramach 16. Festiwalu Filmów Afrykańskich - AfryKamera.

 

Premiera filmu Lingui: 8 kwietnia 2022

 


BILETY:
23 zł (normalny)
18 zł (ulgowy)
17 zł (senior/klubowy)O FILMIE:

LINGUI | LINGUI, LES LIENS SACRÉS
(Mahamat-Saleh Haroun) DE/FR/BE 2021


MFF w Cannes 2021: Udział w konkursie głównym
MFF w Toronto 2021: Nagroda Festiwalowa w sekcji 'Prezentacje Specjalne'Amina ciężko pracuje i samotnie wychowuje nastoletnią córkę. Gdy dowiaduje się, że ta jest w ciąży, postanawia pomóc jej w dokonaniu aborcji, która w jej kraju jest nielegalna.

Lingui to uniwersalna opowieść o kobiecej solidarności i determinacji. Reżyser Mahamat-Saleh Haroun z wielką empatią rysuje portret bohaterek, które próbują walczyć o godność i niezależność w brutalnej, patriarchalnej rzeczywistości. To nie tylko kameralny dramat skupiony na społecznych napięciach w odległej części świata, lecz również poezja kina w czystej postaci – niezwykłe zdjęcia Mathieu Giombiniego są żywe i duszne, perfekcyjnie skomponowane, nasycone cudownymi barwami.

 


ZWIASTUN:

 

 

PATRONAT MEDIALNY:
Magazyn Filozofuj!

 

 

PARTNERZY:

 

Bookmark and Share

archiwum