kpb

studencki Nocny Klub Filmowy: Oczy Tammy Faye

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY #263
OCZY TAMMY FAYE (reż. Michael Showalter)
czwartek, 10 lutego 2022, godz. 23.00

Kino Pod Baranami

 

 

Zapaszamy na kolejne spotkanie studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. W czwartek, 10 lutego, o godz. 23.00, na ekranie pojawi się pełen różu i brokatu film Oczy Tammy Faye, przybliżający niezwykłą historię sukcesów i niepowodzeń telewizyjnej ewangelistki, z Jessicą Chastain w roli tytułowej. Projekcję poprzedzi wprowadzenie, a po seansie odbędzie się dyskusja. Bilety dla studentów: 13 zł.

 

W filmie Oczy Tammy Faye - najnowszym dziele Michaela Showaltera, twórcy I tak cię kocham (film dostępny na e-kinopodbaranami.pl) - zmieniona nie do poznania Jessica Chastain wciela się w postać odnoszącej niesamowite sukcesy teleewangelistki. W latach 70. i 80. ubiegłego stulecia, Tammy Faye i jej mąż Jim Bakker zbudowali od podstaw największe na świecie medialno-religijne imperium. Głosząc z ekranu telewizora słowo Boże, zyskiwali coraz większy rozgłos i bogactwo, jednak nawet one nie uchroniły ich przed spektakularnym upadkiem.

 

Obok wymienianej wśród czołowych kandydatek do tegorocznego Oscara Jessiki Chastain, w filmie wystąpili także: Andrew Garfield, Cherry Jones, Vincent D'Onofrio i Louis Cancelmi.

 

Studencki Nocny Klub Filmowy to cykl stworzony specjalnie z myślą o poszukujących niezwykłych filmowych wrażeń studentach. To najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do całonocnej dyskusji w studenckim gronie.


Po seansie na uczestników spotkania czeka darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3). 

 

 
BILETY: 13 zł O FILMIE: 

OCZY TAMMY FAYE | THE EYES OF TAMMY FAYE
(Michael Showalter) US 2021, 126’

MFF w San Sebastián 2021 - wygrana: Srebrna Muszla - Najlepszy pierwszoplanowy występ aktorski (Jessica Chastain)
MFF w San Sebastián 2021 - nominacje: Złota Muszla - Udział w konkursie głównym (Michael Showalter)
MFF w Toronto 2021 - nominacja: Nagroda Festiwalowa w sekcji 'Special Presentations' - Udział w sekcji (Michael Showalter)
AFF 2021 - nominacja: Sekcja "Highlights" - Udział w sekcji (Michael Showalter)
TRANSATLANTYK 2021 - nominacja: Nagroda Publiczności - Udział w festiwalu (Michael Showalter)
Złote Globy - nominacja: Najlepsza aktorka w dramacie (Jessica Chastain)
Critics Choice 2022 - nominacja: Najlepsza aktorka (Jessica Chastain), Najlepsza charakteryzacja i fryzury
SATELITY 2022 - nominacja: Najlepsza aktorka w dramacie (Jessica Chastain)
BAFTA 2022 - nominacje: Najlepsza charakteryzacja i fryzury
Oscary 2022 - nominacja: Najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Jessica Chastain), Najlepsza charakteryzacja i fryzury


W latach 70. i 80. ubiegłego stulecia Tammy Faye i jej mąż Jim Bakker zbudowali od podstaw największą na świecie religijną sieć medialną oraz chrześcijański park rozrywki. Tammy cieszyła się szczególnym szacunkiem, głosząc przesłanie miłości, akceptacji i prawa do szczęścia. Do legendy przeszła nie tylko jej otwartość i życzliwość wobec ludzi z różnych środowisk, ale również jej wyjątkowy głos i charakterystyczny makijaż. Jednak nieprawidłowości finansowe, intrygi konkurentów oraz skandale doprowadziły do upadku misternie skonstruowanego imperium.

 


ZWIASTUN:

 

 

PARTNERZY: 

 

             

    

 

PATRONI:


        

   

Bookmark and Share

archiwum