kpb

Wirtualny Studencki Nocny Klub Filmowy: Tylko zwierzęta nie błądzą

Wirtualny Studencki Nocny Klub Filmowy:
Tylko zwierzęta nie błądzą (reż. Dominik Moll)
czwartek, 25 marca 2021, godz. 21.00
www.e-kinopodbaranami.pl

 


25 marca zapraszamy studentów z całej Polski na wirtualny pokaz w ramach studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Choć tradycyjne kina zostały tymczasowo zamknięte, to internetowa sala Kina Pod Baranami (platforma e-kinopodbaranami.pl) stoi przed widzami otworem. To właśnie za jej pośrednictwem, w ostatni czwartek marca, studenci zobaczą trzymający w napięciu kryminał Tylko zwierzęta nie błądzą. Domowy seans poprzedzi prelekcja, która, podobnie jak dyskusja po filmie, odbędzie się za pomocą platformy Zoom.


Tylko zwierzęta nie błądzą to najnowszy film cenionego europejskiego reżysera Dominika Molla - twórcy nieoczywistych czarnych komedii, takich jak U pana Marsa bez zmian.


Oparte na bestsellerowej powieści Colina Niela Tylko zwierzęta nie błądzą to pełen zwrotów akcji i mylnych tropów kryminał, rozgrywający się w sennym górskim miasteczku we Francji. Film Molla, ze względu na zimowe krajobrazy, może przywodzić na myśl kultowe Fargo braci Coen. Pod pewnymi względami przypomina także Rashomona Akiry Kurosawy: historię zaginięcia i morderstwa bogatej paryżanki Evelyne poznajemy w nim bowiem z perspektywy pięciu różnych postaci.


W rolach głównych wystąpiły gwiazdy europejskiego kina: Denis Menochet (Dzięki Bogu, Bękarty wojny), Damien Bonnard (Nędznicy, Oficer i szpieg) oraz Valeria Bruni Tedeschi (Zwariować ze szczęścia, Isabelle i mężczyźni).


Studencki Nocny Klub Filmowy to cykl, stworzony specjalnie z myślą o poszukujących niezwykłych filmowych wrażeń studentach. To najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do całonocnej dyskusji w studenckim gronie.


BILETY dla studentów: 12 zł
Kod zniżkowy dostępny po dołączeniu do grupy na Facebooku: Nocnik online.
(Bez kodu - cena biletu: 15 zł)


HARMONOGRAM POKAZU:

21.00 Prelekcja (Zoom)
21.10 Domowy seans na platformie e-kinopodbaranami.pl
23.10 Dyskusja (Zoom)


O FILMIE:

TYLKO ZWIERZĘTA NIE BŁĄDZĄ | SEULES LES BÊTES
(Dominik Moll) Francja/Niemcy 2019, 116'


Trzymająca w napięciu i pełna zwrotów akcji kryminalno-miłosna układanka. Zagadkowe zniknięcie kobiety podczas burzy śnieżnej sprawi, że pięcioro nieznajomych zostanie uwikłanych w tajemnicę, która wykracza daleko poza senne górskie miasteczko gdzieś we Francji.


Każda z postaci ma coś na sumieniu, najwyraźniej nie chcąc dzielić się wszystkimi swoimi sekretami. Większość z nich to idealiści, którzy marzą o ucieczce od szarej rzeczywistości, odnalezieniu miłości czy spełnienia. Łączy ich poczucie frustracji oraz nietypowa sytuacja, w jakiej się znaleźli. Poświęcone poszczególnym bohaterom rozdziały filmu obrazują nie tylko różne punkty widzenia na temat samego zaginięcia Evelyn, ale stopniowo odkrywają też zależności między nimi. Kolejne elementy tej oryginalnej układanki zaczynają do siebie pasować.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum