kpb

Manhattan Short Film Festival 2008

Jeden Świat - Jeden Tydzień - Jeden Festiwal

295 pokazów w 115 miastach na 4 kontynentach w ciągu jednego tygodnia!


Zapraszamy 28 września na godz. 19.00 do Kina Pod Baranami na JEDYNY W POLSCE pokaz Manhattan Short Film Festival - ogólnoświatowego festiwalu filmu krótkometrażowego.

Najciekawsze filmy krótkometrażowe oceniane będą ponownie przez widzów kin na całym świecie - od Sankt Petersburga w Rosji, po Melbourne w Australii!

Widzowie Kina Pod Baranami już po raz trzeci będą mogli uczestniczyć w tym niezwykłym przedsięwzięciu! (link do poprzedniej krakowskiej edycji - tutaj)
Kraków jest jednym ze 115 miast uczestniczących w tegorocznej edycji Manhattan Short Film Festival. W ciągu ostatniego tygodnia września, widzowie na całym świecie po zakończeniu pokazów festiwalowych oddadzą głos na najlepsze - ich zdaniem - filmy festiwalu.

Manhattan Short Film Festival pozostaje zawsze wierny swojemu pierwotnemu celowi:
pokazywać - kogo? - najbardziej utalentowanych, najlepszych na świecie twórców filmów krótkometrażowych - komu? - najbardziej wpływowym ludziom świata - szerokiej publiczności.

Festiwal rozpoczął się w 1997 roku, kiedy Nicholas Mason wyświetlił kilka filmów na ekranie przyczepionym do boku ciężarówki na jednej z ulic w centrum Manhattanu. Rok później Festiwal przeniósł się do Union Square Park, gdzie dotąd pozostał. W przeszłości Festiwal opierał się na gwiazdach, takich jak Roger Corman, Tim Robbins, Eric Stoltz, Laura Linney, Susan Sarandon i gospodarzy studia Wschodniego i Zachodniego Wybrzeża, którzy oceniali 12 finalistów.

W 2004 roku Festiwal przekazał głosowanie publiczności 7 miast w 7 stanach, która to liczba wzrosła do 32 stanów w 2005 roku. W wydarzeniu uczestniczyło ponad osiem tysięcy ludzi, wszyscy widzowie otrzymali karty do głosowania i zostali poproszeni o oddanie głosu na film, który wg nich powinien wygrać. Było to największe na świecie głosowanie na filmy krótkometrażowe. W 2006 roku festiwalowe głosowanie obejmowało także Europę i Kanadę. W 2007 roku dodane zostały miejsca w Ameryce Południowej i Środkowej, a w tym roku poszerzono głosowanie o Australię. 

W ciągu ostatniego tygodnia września finaliści jedenastej edycji Manhattan Short Film Festival będą oglądani i oceniani nie tylko w całych USA, ale także w Europie, Kanadzie, Ameryce Południowej i Środkowej oraz w Australii. Wszyscy uczestniczący w Festiwalu widzowie głosują w ciągu tygodnia podczas seansów w swoich państwach i stanach, czyniąc tym samym Manhattan Short Film Festival największym na świecie festiwalem filmu krótkometrażowego.

W tym roku festiwal otrzymał 429 zgłoszeń z 42 krajów. 12 finalistów zostanie pokazanych 295 razy w 115 miastach na świecie w przeciągu tego jednego wrześniowego tygodnia. Najlepszy film krótkometrażowy zostanie wybrany przez globalna widownie kinową. Po każdej projekcji widzowie zagłosują na swój ulubiony film, a następnie głosy ze wszystkich kin zostaną przesłane do Nowego Jorku, gdzie w niedzielę 28 września, o godzinie 22.00 czasu lokalnego zostanie ogłoszony zwycięzca tegorocznej edycji festiwalu.

„W 2007 roku trzech naszych finalistów było wyświetlanych na festiwalu w Sundace, z których jeden wygrał, a inni dostał nominacje do nagród BAFTA, zaś jeszcze inny otrzymał nominacje do Oscara. Spodziewamy się podobnych, jeśli nawet nie lepszych rezultatów w tym roku. Pokazywane przez nas filmy są po prostu wyśmienite.” mówi dyrektor festiwalu Nicholas Mason.

Pokaz w niedzielę, 28 września, o godz. 19.00!
Czas trwania pokazu: 140'


A oto jak przedstawiało się głosowanie w Kinie Pod Baranami:

1) RIPPLE - 11 głosów
reż. Paul Gowers, Wlk. Brytania, 16' 

2) ODE OBER - 3 głosy
reż. Hiba Vink, Holandia, 11'

3) RACHEL - 3 głosy
reż. Chris King, USA, 13'

4) TEAT BEAT OF SEX - 13 głosów
reż. Signe Baumane, USA, 7'30''

5) SOUR MILK - 3 głosy
reż. Amit Gicelter, Izrael, 10'

6) NEW BOY - 28 głosów
reż. Stephanie Green, Irlandia, 11'05''

7) MOTHER, MINE - 3 głosy
reż. Susan Everett, Wlk. Brytania, 16' 

8) MAKE MY DAY - 8 głosów
reż. Pelle Moeller, Dania, 8'

9) THE GAME - 2 głosy
reż. John Cohen-Du Four, Nowa Zelandia, 8'30''

10) CHANGE COMING - 10 głosów
reż. Mark Alston, Australia, 8'

11) VIVA SUNITA - 15 głosów
reż. Bob i Lola, Indie, 3'

12) THE GOLDEN THREAD - 13 głosów
reż. Diego Sanchidrián Rubio, Hiszpania, 16' 

Łącznie oddano 112 ważnych głosów.

Opisy filmów znajdują się TUTAJ!Wyniki głosowania międzynarodowego:

Najlepszy film:
NEW BOY
reż. Stephanie Green, Irlandia
- również zwycięzca głosowania widzów Kina Pod Baranami!Najlepsza animacja:
TEAT BEAT OF SEX
reż. Signe Baumane, USA

Najlepszy montaż:
ODE OBER
reż. Hiba Vink, Holandia

Najlepszy scenariusz:
ARTHUR'S SALVATION
reż. Karen Webb


BILETY:
16 zł - normalny
14 zł - studencki
 

filmy w wersji angielskiej (po angielsku lub z angielskimi napisami)
| in English or with English subtitles

click HERE for English version!

Oficjalna strona Festiwalu: http://www.msfilmfest.com/
Szczegóły dotyczące tegorocznej edycji i wywiady z wszystkimi finalistami: 
http://www.msfilmfest.com/2008finalists/index.html

Bookmark and Share

archiwum