kpb

Gluten Sex - premiera wirtualnego spektaklu Teatru Potem-o-tem (E-KINO)

Gluten Sex (reż. Marcin Zbyszyński)
premiera wirtualnego spektaklu Teatru Potem-o-tem
w E-Kinie Pod Baranami

piątek, 26 lutego 2021, godz. 18.00
e-kinopodbaranami.pl


26 lutego zapraszamy na swoją platformę e-kinopodbaranami.pl, gdzie w ostatni weekend lutego zagości głośny spektakl Gluten Sex grupy Potem-o-tem. Wystawiane od 2018 roku przedstawienie zabiera widzów w podróż do wirtualnej rzeczywistości stworzonej przez informatycznego geniusza. Do miejsca, w którym spełniają się marzenia i obnażają lęki współczesnego człowieka. Reżyserem i scenarzystą spektaklu jest Marcin Zbyszyński.


Gluten Sex to offowa megaprodukcja grupy Potem-o-tem, której akcja rozgrywa się w wirtualnej rzeczywistości. Będący właściwie komedią science fiction spektakl, w pełen humoru sposób ukazuje obawy i lęki współczesnego człowieka - ze strachem przed samotnością na czele.


W tradycyjnej, analogowej wersji, Gluten Sex rozpoczynał się od tajemniczej podróży autokarem, którą odbywali widzowie. Nie był to jednak zwykły przejazd z punktu A do punktu B, lecz początek niezwykłej wyprawy w głąb wirtualnego świata, gdzie spełniają się marzenia. Filmowa wersja spektaklu Gluten Sex, dostępna na platformie e-kinopodbaranami.pl, jest pełnym zapisem przedstawienia. Mimo, że nie oferuje możliwości fizycznego przemieszczania, to i tak przenosi widzów w czasie i przestrzeni - w sam środek niezwykłej wizji niedalekiej przyszłości, która z dnia na dzień staje się coraz bardziej prawdopodobna.


Premiera spektaklu w piątek 26 lutego, o godzinie 18.00.
 
Czas trwania spektaklu: 107 minut.

 
BILETY: 29,99 zł (dostępne na e-kinopodbaranami.pl)
 
Spektakl dostępny będzie na platformie e-kinopodbaranami.pl od piątku 26 lutego (godz. 18.00) do niedzieli 28 lutego (godz. 23.59).


O SPEKTAKLU:
 
Scenariusz i reżyseria: Marcin Zbyszyński
Zdjęcia i montaż: Darek Redos
Dźwięk: Ernest Grabowski
Muzyka: Skodo
Kostiumy: Irma Tylor
Animacje | Grafika: Stefania Michera
Charakteryzacja: Zuzanna Dominiak
Asystent Reżysera: Jakub Lebiedziński
Skrypt: Natalia Kielan
 
Obsada: Wojciech Malajkat (ZNANY AKTOR), Filip Kosior (LEON MAKS), Piotr Piksa (JULIAN), Marta Wągrocka (PAN RYSZARD / POLA DATA), Maria Sobocińska (HELA), Agata Różycka (RÓŻA/MAJA), Skodo (ARTUR)
 
Gluten Sex to opowieść o samotności i próbie kompensowania rzeczywistości w wirtualnym świecie. To wizja niedalekiej przyszłości, w której zamknięci we własnych pokojach możemy przeżywać życie o jakim marzyliśmy.
 
Rok 2028. Społeczeństwo tonie w narastającym poczuciu osamotnienia. Z roku na rok wzrasta popularność wirtualnych programów rekompensujących brak relacji w świecie rzeczywistym. Leon Maks, genialny informatyk polskiego pochodzenia, przeprowadza test autorskiego programu z pogranicza neuropsychologii, bioinformatyki, virtual reality i hipnozy o nazwie Gluten Sex. Pierwszym testerem programu jest Julian, który dzięki Gluten Sex doświadczy wesela, którego nie było mu dane przeżyć w rzeczywistości. Widzowie spektaklu przyjmują rolę potencjalnych inwestorów programu Gluten Sex i przyglądają się wirtualnemu weselu, stając się biernymi uczestnikami wydarzeń. Twórca programu nie wie jednak, że jeden z widzów planuje hakerski atak na program.
 
Spektakl powstał we współpracy z Pałacem Lasotów i firmą Raf-Bus.


O ZESPOLE:

POTEM-O-TEM to niezależny teatr działający w Warszawie od 2016 roku. Zespół tworzy w garażach, mieszkaniach, autokarach, galeriach i zabytkowych pałacach, a ostatnio coraz częściej na teatralnych scenach. Spektaklami opartymi na autorskich tekstach dramatycznych i żywiołowej grze młodych aktorów opowiadają o pędzącym świecie, który nas otacza. Portretują swoje pokolenie, nazywane przez niektórych Generacją “Z”, przez drugich Post-Millennials, przez jeszcze innych Pokoleniem @, V lub C… Niezależność, łączenie komedii z gorzką refleksją na temat rzeczywistości, interakcja z widzami, kameralność to ich znaki rozpoznawcze.

Więcej informacji na temat teatru: www.potemotem.com

 

ZWIASTUN:

 

PATRONAT MEDIALNY:
Bookmark and Share

archiwum