kpb

Dojrzałe Kino: Zabij to i wyjedź z tego miasta (przedpremierowo!)

środa, 17 lutego 2021, godz. 11.00

W środę, 17 lutego, po ponad trzymiesięcznej przerwie zapraszamy seniorów na spotkanie w cyklu Dojrzałe Kino. Na ekranie - przedpremierowy pokaz filmu Zabij to i wyjedź z tego miasta, laureata Złotych Lwów dla Najlepszego Filmu na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Niesamowita, realizowana w ciągu 14 lat animacja Mariusza Wilczyńskiego to przyprawiająca o dreszcze podróż w przeszłość własną i kraju, wywoływanie duchów ludzi i miejsc, terapeutyczna opowieść o rodzinie i wzruszający hołd dla przyjaźni.

 

Gospodynią spotkania wokół filmu będzie red. Maria Malatyńska. Pokaz zostanie poprzedzony prelekcją, a po seansie odbędzie się dyskusja.


Pokazy w ramach cyklu Dojrzałe Kino odbywają się z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa. Widzowie zachowują wymagany dystans i są jedynymi gośćmi Kina Pod Baranami w środowe przedpołudnia. Ponadto witani są przez noszącą maseczki lub przyłbice obsługę, zachęcającą do korzystania z rozmieszczonych na terenie budynku punktów odkażania rąk.

 

BILETY dla seniorów: 16 zł

 

O FILMIE:

ZABIJ TO I WYJEDŹ Z TEGO MIASTA | ZABIJ TO I WYJEDŹ Z TEGO MIASTA
(Mariusz Wilczyński) PL 2020, 88'

FPFF w Gdyni 2020 - Złote Lwy dla Najlepszego Filmu
Berlinale 2020: sekcja Encounters
Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych w Annecy 2020: Nagroda Specjalna Jury
MFF Nowe Horyzonty 2020: Film Otwarcia


Animacja Mariusza Wilczyńskiego Zabij to i wyjedź z tego miasta to dużo więcej niż film: to 14 lat życia poświęconych na realizację tego niesamowitego, osobistego projektu. To przyprawiająca o dreszcze podróż w przeszłość własną i kraju, wywoływanie duchów ludzi i miejsc, terapeutyczna opowieść o rodzinie i wzruszający hołd dla przyjaźni.

Ten pełnometrażowy debiut pierwszego polskiego twórcy animacji, któremu retrospektywę zorganizowało prestiżowe nowojorskie Museum of Modern Art (MoMa), zrodził się z potrzeby zrozumienia, wybaczenia i miłości. Film Wilczyńskiego wskrzesza dzieciństwo z całym jego bagażem udręk i zachwytów, przywołuje tych, którzy odeszli, by dać im nowe życie. Zanurzony w przywołanych z pamięci detalach, barwach, dialogach, dźwiękach, sytuacjach, głosach, Zabij to… staje się kroniką PRL-owskiego dzieciństwa i młodości przeżytej w czasach transformacji, opowieścią o zmieniającej się Polsce, o szarzyźnie nieoczekiwanie nabierającej rumieńców.


ZWIASTUN:

 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

   

Bookmark and Share

archiwum