kpb

studencki Nocny Klub Filmowy: Wilkołak

czwartek, 11 kwietnia 2019, godz. 23.15

 

 

 

W czwartek, 11 kwietnia o godzinie 23.15, Kino Pod Baranami zaprasza na kolejny pokaz w ramach studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Na ekranie Wilkołak Adriana Panka – pierwszy od lat rasowy polski horror. Po seansie - darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).

 

Nagrodzona dwiema statuetkami na Festiwalu w Gdyni (za reżyserię dla Adriana Panka i muzykę dla Antoniego Łazarkiewicza) i obsypana nagrodami na prestiżowym festiwalu Black Nights w Tallinie niezwykła opowieść o traumach wojny. Wilkołak to także pierwszy od dekad pełnokrwisty polski horror.

 

Gospodarzem spotkania będzie Mateusz Wiskulski, który obecnie studiuje polonistykę oraz logopedię, ma też licencjat z dziennikarstwa i tytuł magistra filmoznawstwa. Na co dzień pracuje w wypożyczalni filmów, a hobbistycznie w teatrze studenckim, gdzie występuje i reżyseruje.

 

Czwartkowe noce w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru. To filmy prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej  w studenckim gronie. Przed burzliwą wymianą zdań poczęstujemy Was kanapkami, kawą i herbatą.

 

Po seansie - darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).

 

BILETY: 11 zł

 

Posiadacze ważnej legitymacji studenckiej mogą otrzymać kupon studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Za każdy zakupiony bilet na seans studenckiego Nocnego Klubu Filmowego przysługuje jedna pieczątka, pięć pieczątek uprawnia do darmowego biletu na kolejny pokaz Klubu. Regulamin akcji można znaleźć TUTAJ.

 

O FILMIE:     

WILKOŁAK | WILKOŁAK
reż. Adrian Panek, Polska 2018, 88’

 

 

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni: Złote Lwy - Najlepszy reżyser Adrian Panek, Najlepsza muzyka Antoni Łazarkiewicz

Dla ośmiorga dzieci wyzwolonych z obozu Gross-Rosen zostaje utworzony prowizoryczny sierociniec w opuszczonym pałacu wśród lasów. Ich opiekunką staje się dwudziestoletnia Hanka, również była więźniarka. Po okropieństwach obozu bohaterowie powoli odzyskują resztki straconego dzieciństwa, jednak koszmar szybko do nich powraca. W okolicznych lasach krążą obozowe wilczury. Wypuszczone przez esesmanów przed wyzwoleniem Gross-Rosen, wygłodzone i zdziczałe zwierzęta osaczają pałac w poszukiwaniu pożywienia. W przerażonych dzieciach uruchamia się obozowy instynkt przetrwania.


 

ZWIASTUN:

 

Strona sNKF na Facebooku .
Twitter -
TUTAJ.  

 

PARTNERZY: 

 

             

    

 

MÓWIĄ O NAS:


         

Bookmark and Share

archiwum