Dojrzałe Kino - Miasto 44
Krakowskie Kino Pod Baranami zaprasza na cotygodniowe filmowe spotkania seniorów.
Dojrzałe Kino w Kinie Pod Baranami jest wydarzeniem dobrze znanym w krakowskim środowisku Seniorów. Co środę przed południem prezentujemy najlepsze spośród premierowych filmów. Gospodarzem spotkania jest red. Maria Malatyńska, która zachęca widzów do uważnego oglądania filmu krótkim wstępem, a po seansie prowadzi zawsze ciekawą dyskusję. Dojrzałe Kino to także spotkanie towarzyskie przy kawie, herbacie i ciasteczkach.
Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!
Strona Dojrzałego Kina: www.dojrzalekino.pl
prowadzona przez uczestników cyklu Dojrzałe Kino!
Projekcji filmu tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.
Bilety dla seniorów: tylko 12 zł
środa, 24 września 2014, godz. 11.00
MIASTO 44 | MIASTO 44
reż. Jan Komasa, Polska 2014, 128’
Najbardziej oczekiwany polski film roku. Zrealizowana z ogromnym rozmachem uniwersalna opowieść o miłości, młodości, odwadze i poświęceniu, rozgrywająca się w czasie Powstania Warszawskiego.
Historia młodych Polaków, którym przyszło wchodzić w dorosłość w okrutnych realiach okupacji. Mimo to są pełni życia, namiętni, niecierpliwi. Żyją tak, jakby każdy dzień miał okazać się tym ostatnim.
Warszawa, lato 1944. Stefan (Józef Pawłowski) opiekuje się matką i młodszym bratem. Przejął obowiązki głowy rodziny po tym, jak ojciec zginął w kampanii wrześniowej. Pracuje w fabryce Wedla, znosząc upokorzenia ze strony Niemców. Obiecał matce, że nie zaangażuje się w działalność ruchu oporu, jednak - kiedy tylko nadarza się okazja - wstępuje w szeregi Armii Krajowej. Do konspiracji wciąga go Kama (Anna Próchniak), sąsiadka z kamienicy na warszawskiej Woli, która skrycie kocha się w Stefanie. Ale to za sprawą spotkania z subtelną i wrażliwą Biedronką (Zofia Wichłacz) Stefan zazna smaku pierwszej, młodzieńczej miłości.
1 sierpnia 1944 roku, wraz z przyjaciółmi trafiają pod komendę charyzmatycznego Kobry (Tomasz Schuchardt). Wspólnie, jako żołnierze jednego z oddziałów Powstania Warszawskiego, przejdą krwawy szlak bojowy - od Woli, przez Starówkę i Śródmieście, po Czerniaków - a ich uczucie zostanie wystawione na najcięższą z prób, w obliczu grozy i okrucieństwa wojny, w apokaliptycznej scenerii płonącego miasta.
Twórcy o filmie: „Miasto 44 nie jest filmem historycznym, ani dokumentem o przebiegu Powstania. Mimo że rozgrywa się w walczącym Mieście, opowiada historię ludzi, a nie oddziałów czy barykad. Miasto 44 nie ma być argumentem w powstańczej dyskusji. Film ma przekazywać emocje, a nie ważyć racje czy odsłaniać kulisy decyzji sprzed 70 lat. To zostawiamy historykom.Nie szukamy spiżowych bohaterów. Miasto 44 nie jest filmem o polityce. Jest filmem o miłości, młodości i walce”.
PARTNERZY: