kpb

Edukatorzy - Miasto 44


EDUKATORZY - MIASTO 44
wtorek, 23 września 2014, godz. 9.00Szanowni Nauczyciele, Drodzy Uczniowie!

Rozpoczynamy nowy rok szkolny z EDUKATORAMI w Kinie Pod Baranami!


23 września 2014 (wtorek) zapraszamy uczniów gimnazjów i szkół średnich na specjalny pokaz filmu

MIASTO 44
reż. Jan Komasa, Polska 2014, 128’

Jeden z najbardziej oczekiwanych polskich filmów ostatnich lat!

Zrealizowana z rozmachem uniwersalna opowieść o młodości, miłości, odwadze i poświęceniu, rozgrywająca się w czasie Powstania Warszawskiego. Scenarzystą i reżyserem filmu jest Jan Komasa, twórca wielokrotnie nagrodzonego kinowego przeboju Sala samobójców.

Miasto 44 to projekt filmowy o niespotykanym w Polsce rozmachu scenograficznym, kostiumowym i wizualnym. Konsultantem do spraw efektów specjalnych był wybitny hollywoodzki specjalista Richard Bain, który wcześniej współpracował z takimi wizjonerami kina, jak Christopher Nolan, Peter Jackson oraz Terry Gilliam i ma w dorobku efekty do światowych hitów, między innymi: Casino Royale, Incepcji, King Konga i Nędzników. Na planie filmowym pojawiło się ponad 3 000 statystów. Budową imponujących dekoracji zajęło się 10 odrębnych ekip, które do zainscenizowania zniszczonego miasta użyły 5 000 ton gruzu.
Spotkanie z filmem poprowadzi Barbara Szczekała – doktorantka filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim (gdzie prowadzi przedmiot „edukacja audiowizualna”), redaktorka czasopisma „EKRANy”, PR manager Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda&Anima w Krakowie. Zapalona edukatorka filmowa.

Widowiskowość czy prawda historyczna? Emocje czy refleksja? Jako powinno wyglądać kino historyczne? – po seansie zapraszamy do nieograniczonej dyskusji.


Na wszystkich Widzów czeka słodka niespodzianka, a także specjalne atrakcje.
Nauczyciele otrzymają od nas materiały edukacyjne do filmu.Filmowa zbiórka: 23.09.2014 (wtorek), godz. 9.00.
Miejsce: Kino Pod Baranami, Rynek Główny 27, Kraków
czas trwania spotkania: ok. 3 godz.

Specjalna cena biletu – tylko 14 zł.
Opiekunowie grup uczestniczą w spotkaniu nieodpłatnie.

Informacje i zgłoszenia:
Amelia Wichowicz
tel. 604 708 839
mail: amelia@kinopodbaranami.pl

Zapisy przyjmujemy do 22.09.2014 (poniedziałek).
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy wszystkich chętnych o wcześniejszy zakup zarezerwowanych biletów lub wpłacenie zaliczki w wysokości 50% wartości zadeklarowanej liczby biletów w kasie Kina Pod Baranami.
Bookmark and Share

archiwum