kpb

Baranki w pieluchach - KretBARANKI W PIELUCHACH to doskonała okazja, aby młodzi rodzice mogli śledzić najnowsze premiery kinowe, nie spuszczając wzroku ze swoich pociech. W każdy czwartek Kino Pod Baranami zaprasza na specjalny seans, podczas którego gwarantujemy komfort zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Na sali panuje miły półmrok, a dźwięk filmu nie zagłusza niemowlętom snu. 

18 sierpnia - Borys Szyc wystąpi w efektownym thrillerze nagrodzonym w Gdyni.

Z biletami z pieluchowych seansów zniżki na obiady dla dzieci, ciasta oraz napoje dla rodziców w kawiarni Mamy Cafe (ul. Sławkowska 20)!

BILETY: tylko 10 zł!

czwartek, 18 sierpnia 2011, godz. 11.00

KRET | KRET
reż. Rafael Lewandowski, Polska/Francja 2010, 108’ 

36. FPFF w Gdyni: Najlepsza Drugoplanowa Rola Męska - Marian Dziędziel

Zaliczony przez selekcjonerów 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni do ścisłego grona „ekstraklasy polskiego kina” obraz Rafaela Lewandowskiego Kret to rarytas krajowej kinematografii - efektowny thriller o współczesnych bohaterach zmagających się z mrocznymi tajemnicami swoich najbliższych.

Pełna niespodziewanych zwrotów akcji historia Pawła (Borys Szyc), którego rodzinne szczęście z dnia na dzień zatruwa artykuł szkalujący dobre imię jego ojca i wspólnika w interesach (Marian Dziędziel). Paweł rozpoczyna prywatne śledztwo, by odkryć prawdę i oczyścić ojca z zarzutów. Wszystkie tropy prowadzą do zagadkowego człowieka (Wojciech Pszoniak), który skrywa odpowiedzi na nurtujące Pawła pytania i od dawna zdaje się kierować losami jego rodziny... Jak daleko posunie się Paweł, aby ochronić swoich bliskich?

Trzymający w napięciu Kret jest fabularnym debiutem nagradzanego na całym świecie (festiwale Cinéma du Réel, w Paryżu i New Documentaries - MOMA w Nowym Jorku) dokumentalisty Rafaela Lewandowskiego, ze zdjęciami Piotra Rosołowskiego, który wcześniej pracował na planie nominowanego do Oscara Króliku po berlińsku.

W filmie występują Borys Szyc (Wojna polsko-ruska), Marian Dziędziel (Wesele, Dom zły), Magdalena Czerwińska (Wojna polsko-ruska, Demakijaż), Wojciech Pszoniak (Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł, Ziemia obiecana), Bartłomiej Topa (Dom zły), Sławomir Orzechowski (Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł, To nie tak jak myślisz kotku). Wspaniała kreacja aktorska Mariana Dziędziela została uhonorowana na 36. FPFF w Gdyni nagrodą w kategorii najlepsza drugoplanowa rola męska.
 
Cykl polecają
:

Kreatywka        Klub Kangura   Młyn Fitness     MiastoDzieci.pl   Mali Turyści     CzasDzieci.pl        
Bookmark and Share

archiwum