kpb

Wieczór Instytutu Cervantesa - Astronauci

Raz w miesiącu Instytut Cervantesa prezentuje w Kinie Pod Baranami film hiszpańskojęzyczny. Produkcje najczęściej nieznane z polskich ekranów, albo prezentowane na pokazach specjalnych.

W lutym zapraszamy na film ASTRONAUCI, pokazywany podczas zeszłorocznego 5. Tygodnia Kina Hiszpańskiego w naszym Kinie.

wtorek, 7 lutego, godz. 19.00

ASTRONAUCI | ASTRONAUTAS
reż. Santi Amodeo, Hiszpania 2003, 86'

MFF Valladolid (nagroda za najlepszy debiut reżyserski), MFF San Sebastián, trzy nominacje do nagrody Goya, MFF Karlovy Vary, MFF Toronto

Daniel dobiega czterdziestki. Laura ma piętnaście lat... prawie szesnaście. On jest artystą, który wraca do życia po dziesięciu latach nałogu. Uczy się od nowa jeść jak normalny człowiek, dbać o higienę osobistą, chce odnaleźć starych przyjaciół. Wszystko według 10 przykazań, opracowanych przez psychiatrów z publicznej służby zdrowia, które mają pomóc mu żyć jak każda inna normalna osoba. Ona szuka swojego brata, sąsiada Daniela, którego jednak nikt od dawna nie widział. Daniel udziela jej schronienia, a Laura pomaga mu w wypełnianiu kolejnych przykazań. Astronauci to wolna od schematów opowieść, której bohaterowie pomimo swej odmienności są jak najbardziej prawdziwi. Jest to film stworzony przez ekipę młodych filmowców, którego atutami są animowane sekwencje i oryginalna muzyka.

Bilety: tylko 10 zł

Film w wersji oryginalnej z napisami polskimi.

ZAPRASZAMY!

 

Bookmark and Share

archiwum