kpb

Dojrzałe Kino: Johnny

środa, 28 września 2022, godz. 11.00

 

 

 

W środę, 28 września, tradycyjnie o godzinie 11.00 zapraszamy seniorów na kolejny pokaz w ramach cyklu Dojrzałe Kino. Na ekranie Johnny - oparta na faktach opowieść o księdzu Janie Kaczkowskim, ze znakomitymi rolami Dawida Ogrodnika i Piotra Trojana. Projekcję poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.

 

Johnny to podnosząca na duchu, niepozbawiona humoru opowieść o przyjaźni, mierzeniu się ze strachem i korzystaniu z szans, jakie daje życie. Debiutujący reżyser Daniel Jaroszek stara się uchwycić fenomen księdza Jana Kaczkowskiego - człowieka, który mimo osobistych problemów ze zdrowiem w pełni oddawał się pomocy chorym i potrzebującym.


Głównym bohaterem filmu jest Patryk Galewski (Piotr Trojan) – chłopak, który nie miał łatwego startu w życiu. Skazany za włamanie na prace społeczne, trafia do puckiego hospicjum, gdzie poznaje księdza Kaczkowskiego (Dawid Ogrodnik). 

 

Gospodynią spotkania wokół filmu Johnny będzie red. Maria Malatyńska. Pokaz zostanie poprzedzony prelekcją, a po seansie odbędzie się dyskusja. Na uczestników pokazu czeka poczęstunek w postaci kawy, herbaty i ciasteczek.

 

BILETY dla seniorów: 17 zł

 


O FILMIE:

JOHNNY | JOHNNY
(Daniel Jaroszek) PL 2022, 119’

47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych - nominacja: Udział w konkursie głównym (Daniel Jaroszek)
47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych - wygrana: Nagroda Publiczności - Zdobywca (Daniel Jaroszek), Złoty Kangur - nagroda australijskich dystrybutorów filmowych (Dawid Ogrodnik), Najlepsza pierwszoplanowa rola męska (Piotr Trojan), Najlepszy debiut aktorski (Marta Stalmierska)


Johnny to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia, która wzrusza i inspiruje. Opowiedziana z perspektywy podopiecznego Jana Kaczkowskiego, Patryka Galewskiego – chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu.


Patryk (Piotr Trojan) włamuje się do domku w małym mieście. Wyrok sądu nakazuje mu prace społeczne w puckim hospicjum, gdzie poznaje niezwykłego ks. Jana Kaczkowskiego (Dawid Ogrodnik). Duchowny angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc śmiertelnie chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii. A czyni to z hurtową ilością humoru, czym zyskuje ogromną popularność. Niedługo później Jan sam staje się pacjentem swojego hospicjum. Patryk zostaje postawiony w sytuacji, która zmieni całe jego życie.

 

 

ZWIASTUN:

 

 

 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

 

 

 

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

    

 

 

 

 

 

 

 

 

Bookmark and Share

archiwum