kpb

14. Festiwalu Filmów Rosyjskich Sputnik nad Polską - online na MOJEeKINO.pl

14. Festiwal Filmów Rosyjskich
SPUTNIK NAD POLSKĄ online
12-20 grudnia 2020
MOJEeKINO.pl

 

 

Jak co roku, Kino Pod Baranami zaprasza widzów do wspólnego poznawania rosyjskiej kinematografii poprzez uczestnictwo w Festiwalu Filmów Rosyjskich Sputnik nad Polską. Tym razem, wydarzenie to w całości przenosi się w przestrzeń internetu, na zrzeszającą polskie kina studyjne platformę MOJEeKINO.pl. Swoją wirtualną salę posiada tam także Kino Pod Baranami.


Od czternastu lat, organizatorzy Festiwalu Sputnik nad Polską prezentują polskim widzom najnowsze, najbardziej wartościowe i utytułowane filmy wyprodukowane w Rosji lub przez tamtejszych twórców. W tym roku, wydarzenie odbędzie się w wyjątkowej - internetowej - formie i ponownie zabierze wszystkich wielbicieli kina w pełną zaskoczeń podróż w głąb rosyjskiej kultury.
 

W bogatym programie Festiwalu warto zwrócić uwagę na ciekawe dokumenty, rywalizujące o nagrodę w sekcji “Konkurs Filmów Dokumentalnych: Rosja w dokumencie”. Znalazł się wśród nich poświęcony najsłynniejszemu rosyjskiemu reżyserowi film Andriej Tarkowski. Świątynia kina, zrealizowany przez syna artysty. Na uwagę zasługuje również Niebiański Krym - poetycka impresja na temat spornego terytorium na granicy ukraińsko-rosyjskiej oraz Człowiek niezłomny - najnowszy film Andrieja Konczałowskiego, starający się odpowiedzieć na pytanie, jacy są współcześni Rosjanie.


Konczałowski zaprezentuje się widzom również jako twórca filmów fabularnych. Stanie się to za sprawą filmu Drodzy towarzysze! Film, którego akcja osadzona jest w latach 60. w Nowoczerkasku, wyróżniono Nagrodą Specjalną Jury na MFF w Wenecji. Na tym samym Festiwalu, za najlepszy film programu Giornate degli Autori został uznany Wielorybnik Filippa Jurjewa, opowiadający o zderzeniu dwóch światów: Stanów Zjednoczonych i żyjących na Półwyspie Czukockim autochtonicznych Czukczów. Wielbicieli kina popularnego z pewnością ucieszy obecność w programie Festiwalu wizjonerskiego science-fiction Awanpost, zabierającego widzów do pogrążonej w mroku niedalekiej przyszłości.


Spis festiwalowych tytułów oraz ich szczegółowe opisy znajdują się na stronie: www.sputnikfestiwal.pl/2020/sekcje oraz www.mojeekino.pl/show/14-sputnik-nad-polska.
 

BILETY na wirtualne seanse: 15 zł
Dostępne na platformie www.mojeekino.pl.

Zachęcamy, aby - przy zakupie biletów na festiwalowe projekcje
- wybierać internetową salę Kina Pod Baranami.

Bookmark and Share

archiwum