kpb

Edukacja Filmowa w Kinie Pod Baranami w roku szkolnym 2020/2021

EDUKACJA FILMOWA w roku szkolnym 2020/2021
w Kinie Pod Baranami

 

 


Zapraszamy do udziału w wyjątkowym, hybrydowym programie edukacji filmowej. W ofercie CZTERY PROPOZYCJE działań edukacyjnych, wśród których znalazły się zarówno tradycyjne pokazy pozwalające poczuć młodym widzom magię kina, jak i seanse online, odbywające się za pomocą internetowych platform.


Oferta edukacyjna Kina Pod Baranami w roku szkolnym 2020/2021 składa się z czterech propozycji:
 

PROPOZYCJA 1
Program Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej
pokazy tradycyjne, w salach kinowych


Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to projekt umożliwiający dzieciom i młodzieży spotkanie z kinem (zarówno klasyką, jak i twórczością współczesną), pogłębienie wiedzy na temat sztuki filmowej, a także rozwój wrażliwości oraz przygotowanie do samodzielnego i świadomego obcowania z kulturą. Poprzez Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej chcemy zaznajomić i rozkochać młodych widzów w sztuce filmowej, uzupełniając jednocześnie ich szkolną edukację.


Program filmowy projektu podzielony jest na pięć grup wiekowych: przedszkole / szkoła podstawowa I-III / szkoła podstawowa IV-VI / szkoła podstawowa VII-VIII / szkoła ponadpodstawowa.

 
W ramach każdej grupy przygotowane zostały różne cykle filmowe, na które nauczyciel może zapisać swoich uczniów. Łącznie proponujemy 11 cykli tematycznych.

 
Spotkania w ramach programu NHEF składają się z trzech elementów: prelekcji wygłoszonej przez filmoznawcę, projekcji filmu, dyskusji po seansie.

 
Ze względu na złożoną sytuację epidemiczną, w edycji 2020/2021 oferujemy wyłącznie opcję wykupywania biletów na pojedyncze seanse.

 
Formularz zgłoszeniowy do programu TUTAJ.

 
Szczegółowe informacje na temat programu TUTAJ.
 
 
BILETY: 13 zł 
Bilet dla jednej osoby, na pojedynczy film.
Opiekunowie uczestniczą w spotkaniach nieodpłatnie.

 
Pokazy w ramach PROPOZYCJI 1. odbywać się będą tradycyjnie, w salach Kina Pod Baranami, z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa. Widzowie zajmą tylko część sali kinowej (zachowując dzięki temu wymagany dystans). Uczestnicy pokazów, jak i obsługa kina, zakrywają nos i usta maseczką lub przyłbicą. Na terenie kina rozmieszczone są punkty odkażania rąk.
 
 
LISTA FILMÓW:
Przedszkole

- Filmowe przygody (filmy: Basia 2, Pettson i Findus – najlepsza gwiazdka, Magiczne święta Kacpra i Emmy, Wielka wyprawa Molly, Wiking Tappi, Ella Bella Bingo, Kacper i Emma na safari)

 
Szkoła podstawowa kl. I-III
- Filmowe podróże (filmy: Jakub, Mimmi i gadające psy, Jak ukraść psa?, Szybcy i śnieżni, Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię, Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai: Tajemnica pociągu, Nawet myszy idą do nieba)
- Filmowi bohaterowie (filmy: Halvdan – prawie wiking, Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai: Cienie nad Valleby, Małpia afera, Zestaw filmów krótkich: różnimy się!, Villads, Operacja człowiek w czerni, Kapitan Morten i Królowa Pająków)

 
Szkoła podstawowa kl. IV-VI
- Młodzi w obiektywie (Łowcy czarownic, Na linii wzroku, Mamo, kocham cię, Sekrety wojny, 199 małych bohaterów, Przygoda Nelly, Szczęściara)
- Kino współczesne (Cały świat Romy, Rabarbar, Supa Modo, Mirai, Binti, Fritzi – przyjaźń bez granic, Blanka)

 
Szkoła podstawowa kl. VII-VIII
- Dojrzewanie w kinie (Żałuję!, Królowie lata, Old Boys, Była sobie dziewczynka, Wallay, Życie animowane, Offline)
- Świat wartości (Lek na całe zło, Operacja hip-hop, Nowy, Powrót do Brundibara, Miss Impossible, Marona – psia opowieść, 4. piętro)

 
Szkoła ponadpodstawowa
- Analiza filmu (Twój Vincent, Syn Szawła, Deerskin, Control, Slow West, Pokot, Ida)
- Między tekstami kultury (Dekalog I, Siódma pieczęć, Makbet, Co robimy w ukryciu + Świteź + Świtezianka, Dług, Ziemia obiecana, Jeszcze dzień życia)
- Trudne tematy (Komunia, Green Book, Amy, Mój piękny syn, Cały ten cukier, Lato 1993, Córka trenera)
- Plastyka w filmie (Salvador Dali – w poszukiwaniu nieśmiertelności, Camille Claudel 1915, Wyjście przez sklep z pamiątkami, Szukając Vivian Maier, Performer, Duch Bauhausu, Van Gogh. U bram wieczności)

 
Szczegółowe informacje na temat poszczególnych filmów: nhef.pl/baza-filmow

 
TERMINY POKAZÓW ustalane są indywidualnie z zapisanymi grupami.
Pokazy odbywają się w godzinach porannych.

 

PROPOZYCJA 2
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej online
pokazy za pośrednictwem platformy streamingowej Nowych Horyzontów


Projekcje w ramach programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej dostępne będą w roku szkolnym 2020/2021 również w formie online.


Każdy film będzie poprzedzony nagraną, krótką prelekcją, a po nim następować będzie dłuższe omówienie. Pokazy odbywać się będą za pośrednictwem specjalnej platformy internetowej.


W ofercie wersji online znajduje się 10 cykli, po 4 filmy każdy. Cykle dostosowane są do potrzeb poszczególnych grup wiekowych.
 

Terminy pokazów w ramach PROPOZYCJI 2. ustalane są indywidualnie z zapisanymi grupami.
 

Formularz zgłoszeniowy do programu TUTAJ.

 
BILETY: 8 zł 
(Cena za dostęp do filmu dla jednej osoby)


LISTA FILMÓW:
Przedszkole
- Filmowe przygody (Basia 2 - serial / Pettson i Findus - najlepsza gwiazdka / Wielka wyprawa Molly / Kacper i Emma na safari)
- Chodzę do kina (Kacper i Emma - najlepsi przyjaciele / Basia 1 - serial / Gordon i Paddy / Pettson i Findus - wielka wyprowadzka)

 
Szkoła podstawowa kl. I-III
- Filmowe podróże (Jakub, Mimmi i gadające psy / Szybcy i śnieżni / Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię (Wyspa Niedźwiedzi) / Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu)
- Filmowi bohaterowie (Halvdan - prawie wiking / Villads / Operacja człowiek w czerni / Kapitan Morten i Królowa Pająków)
- Filmowe sekrety (Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica / Solan i Ludwik - misja księżyc / Sonia / Operacja mumia)

 
Szkoła podstawowa kl. IV-VI
- Młodzi w obiektywie (Łowcy czarownic / Mamo, kocham Cię / 199 małych bohaterów / Szczęściara)
- Kino współczesne (Cały świat Romy / Mirai / Binti / Blanka)
- Świat filmu (Syn Winnetou / Jestem William / Wszyscy za jednego / Niezwykłe lato z Tess)

 
Szkoła podstawowa kl. VII-VIII
- Dojrzewanie w kinie (Żałuję! / Podróż księcia / Old Boys / Zestaw filmów: Świat wokół nas)

 
Szkoła ponadpodstawowa
- Nowe Horyzonty Kina (Bergman - rok z życia / Biały bóg / Wysoka dziewczyna / Aga)


PROPOZYCJA 3
POKAZY “NA ŻYCZENIE”
seanse tradycyjne, w salach kinowych


Podobnie jak w ubiegłych latach, zapraszamy grupy zorganizowane do organizacji specjalnych pokazów w indywidualnie ustalonych terminach.


Lista filmów posiadających wyjątkowe walory edukacyjne, dostępnych na pokazy “zamawiane”, znajduje się TUTAJ.
 

Wśród dostępnych tytułów znajdują się ponadto liczne filmy z repertuaru Kina. Listę tytułów prezentowanych aktualnie w Kinie Pod Baranami można sprawdzić TUTAJ.
 

Jeśli chcieliby Państwo obejrzeć z młodzieżą film, którego nie ma na żadnej z list - zachęcamy do kontaktu. Sprawdzimy jego dostępność.
 

BILETY: ok. 15 zł*
*Ostateczna cena biletu zależy od wybranego filmu oraz liczebności grupy.

Za dodatkową opłatą istnieje możliwość uzupełnienia pokazu o prelekcję i dyskusję, prowadzoną przez filmoznawcę.
 

Pokazy w ramach PROPOZYCJI 3. odbywać się będą tradycyjnie, w salach Kina Pod Baranami, z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa. Widzowie zajmą tylko część sali kinowej (zachowując dzięki temu wymagany dystans). Uczestnicy pokazów, jak i obsługa kina, zakrywają nos i usta maseczką lub przyłbicą. Na terenie kina rozmieszczone są punkty odkażania rąk.

 
PROPOZYCJA 4
POKAZY “NA ŻYCZENIE” online
za pośrednictwem platformy e-kinopodbaranami.pl


Zapraszamy grupy zorganizowane do oglądania filmów za pośrednictwem platformy e-kinopodbaranami.
 

Lista filmów dostępnych na platfomie e-kinopodbaranami.pl i posiadających wyjątkowe walory edukacyjne znajduje się TUTAJ.
 

Jeśli chcieliby Państwo obejrzeć z młodzieżą film, którego nie ma liście - zachęcamy do kontaktu. Sprawdzimy jego dostępność.
 

BILETY: 12 zł
(Cena za dostęp do filmu dla jednej osoby)

Za dodatkową opłatą istnieje możliwość uzupełnienia pokazu o filmoznawcze wprowadzenie i omówienie. Ich forma zostanie ustalona indywidualnie.

Filmoznawcze wprowadzenie i omówienie mogą zostać udostępnione grupie za pośrednictwem platformy e-kinopodbaranami w formie dodatkowego materiału filmowego. Istnieje także możliwość zorganizowania internetowego spotkania z filmoznawcą na żywo na platformie Zoom.

 

INFORMACJE I ZGŁOSZENIA:

Kaja Łuczyńska
kaja@kinopodbaranami.pl
604 708 839

Bookmark and Share

archiwum