kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: Fuga

czwartek, 13 grudnia 2018, godz. 23.00

 

 

W czwartek, 13 grudnia, w ramach kolejnego spotkania Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego zobaczymy film Fuga w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej z Gabrielą Muskałą, autorką scenariusza, w głównej roli. Zapraszamy!

 

O talencie Agnieszki Smoczyńskiej przekonali się widzowie w kraju i przede wszystkim poza jego granicami za sprawą głośnych Córek dancingu. Jej najnowszy film, Fuga to intrygujące i pełne tajemnic połączenie dramatu i psychologicznego thrillera. Występująca w głównej roli Gabriela Muskała (Moje córki krowy) wcieliła się w rolę kobiety, która znika bez śladu na dwa lata, a po nieoczekiwanym odnalezieniu przez rodzinę, nie rozpoznaje swoich bliskich. Aktorka jest również autorką scenariusza. Na ekranie partnerują jej Łukasz Simlat, Małgorzata Buczkowska, Piotr Skiba, Halina Rasiakówna, Klara Bielawka i Ewa Błaszczyk. Podczas tegorocznej edycji festiwalu w Gdyni Agnieszce Smoczyńskiej przyznano nagrodę za najlepszy drugi film, a operatora Jakuba Kijowskiego nagrodzono za najlepsze zdjęcia.

 

Film prezentowany będzie z angielskimi napisami.

 

Gospodarzem spotkania będzie Bartek Tesarz - student filmoznawstwa w Instytucie Sztuk Audiowizualnych UJ, członek redakcji magazynu 16mm.

 

Czwartkowe noce w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru. To filmy prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej  w studenckim gronie. Przed burzliwą wymianą zdań poczęstujemy Was kanapkami, kawą i herbatą.

 

Po seansie - darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).

 

BILETY: 11 zł

 

Posiadacze ważnej legitymacji studenckiej mogą otrzymać kupon studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Za każdy zakupiony bilet na seans studenckiego Nocnego Klubu Filmowego przysługuje jedna pieczątka, pięć pieczątek uprawnia do darmowego biletu na kolejny pokaz Klubu. Regulamin akcji można znaleźć TUTAJ.

 

O FILMIE:   

FUGA | FUGUE
reż. Agnieszka Smoczyńska, Polska/Czechy/Szwecja 2018, 103'

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2018: najlepszy debiut reżyserski lub drugi film (Agnieszka Smoczyńska), najlepsze zdjęcia (Jakub Kijowski), Nagroda Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, Kryształowa gwiazda Elle
Camerimage 2018: Konkurs Filmów Polskich (Jakub Kijowski)
MFF w Cannes 2018: Tydzień Krytyków
MFF w Sitges 2018: najlepszy pełnometrażowy film europejski

Alicja nie pamięta przeszłości, nie wie kim jest. Kiedy po dwóch latach od zniknięcia zostaje odnaleziona przez rodzinę, nie chce wracać do dawnego, zapomnianego życia. Nie pamięta miłości do męża i synka. Z czasem wracają  do niej urywki wspomnień, tworząc niewyraźny i niepokojący obraz tajemnicy - tego co zdarzyło się w przeszłości. Co jest tą tajemnicą? Czy rodzące się uczucia do przed chwilą poznanych męża i syna pozwolą kobiecie zrozumieć przeszłość i zbudować szczęście swoje i rodziny?

 

ZWIASTUN:

 

Strona sNKF na Facebooku .
Twitter -
TUTAJ.  

 

PARTNERZY: 

 

             

    

 

MÓWIĄ O NAS:


         

Bookmark and Share

archiwum