kpb

Dojrzałe Kino: Atak paniki

środa, 24 stycznia 2018, godz. 11.00  

 

  

 

W środę, 24 stycznia, zapraszamy dojrzałych widzów na pokaz filmu Atak paniki - wielowątkowej czarnej komedii Pawła Maślony w znakomitej obsadzie.

W prezentowanym na zeszłorocznym festiwalu w Gdyni debiucie pełnometrażowym Pawła Maślony zwykli ludzie wpadają w wir nieoczekiwanych zdarzeń, co radykalnie odmieni ich życie. W tej brawurowej komedii nic nie jest tym czym się wydaje, a codzienność zamienia się w czyste wariactwo. Atak paniki to również znakomite role aktorskie w wykonaniu nagrodzonej w Gdyni Magdaleny PopławskiejDoroty Segdy, Artura Żmijewskiego, Grzegorza Damięckiego, Julii Wyszyńskiej i Mirosława Haniszewskiego.

 

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. Co tydzień prezentujemy wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją, a po seansie odbywa się dyskusja. Naszych widzów częstujemy kawą, herbatą i ciasteczkami. Gospodynią spotkań jest pani redaktor Maria Malatyńska.

 

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl

 

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

 

BILETY dla seniorów: 14 zł

 

O FILMIE:  

ATAK PANIKI | PANIC ATTACK
reż. Paweł Maślona, Polska 2017, 100'


fot. Hubert Komerski/Akson Studio

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2017: konkurs główny, najlepsza drugoplanowa rola kobieca (Magdalena Popławska)
Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa 2017: Złoty Szczeniak za najlepszą pierwszoplanową rolę męską (Artur Żmijewski) oraz najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą (Magdalena Popławska)

Atrakcyjna autorka kryminałów na randce spotyka swojego byłego. Wracające z wakacji małżeństwo wybiera najgorsze miejsca w samolocie. Nastolatek po raz pierwszy pali trawkę i przeżywa totalny odlot. Młoda dziewczyna ryzykuje, że koleżanki zdemaskują ją jako gwiazdę porno. Panna młoda z pomocą psiego psychologa rodzi na własnym weselu, a w tym czasie kelner próbuje uratować planetę. 

 

ZWIASTUN:

 
zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

  
       

 

 

 

 

 

PARTNERZY:

  
            

     

 
       

  

Bookmark and Share

archiwum