kpb

The Room & The Disaster Artist - pokazy specjalne

The Room (reż. Tommy Wiseau) & The Disaster Artist (reż. James Franco)
- pokazy specjalne

30 stycznia - 1 lutego 2018
Kino Pod Baranami

 

 

W dniach 30 stycznia i 1 lutego zapraszamy na dwa filmowe spotkania z Tommy’m Wiseau. W programie legendarny The Room uznawany za najlepszy “najgorszy film” w historii oraz - przedpremierowo - wielokrotnie nagradzany The Disaster Artist w reżyserii Jamesa Franco, opowiadający o procesie powstawania “dzieła”, z którego zasłynął Wiseau.

 

Na przełomie stycznia i lutego nasi widzowie będą mieli niepowtarzalną okazję, aby zobaczyć na dużym ekranie absolutnie kultowy dziś film The Room. Reżyser, Tommy Wiseau, jest również autorem scenariusza (zrealizowanego na podstawie nieprzyjętej sztuki i niewydanej książki), producentem filmu oraz odtwórcą głównej roli. Ta absurdalna historia trójkąta miłosnego zachwyciła uczestników Festiwalu Filmów Niezależnych w Nowym Jorku, którzy w 2004 roku przyznali filmowi Nagrodę Publiczności. Entuzjazm reżysera i całej ekipy przesiąka z każdego kadru The Room, co zapewniło filmowi rzeszę fanów mimo absurdalnej fabuły i niedociągnięć warsztatowych. To Obywatel Kane złych filmów, współczesny Plan 9 z kosmosu Eda Wooda, a jednocześnie niedościgniony i inspirujący wzór w dążeniu do realizacji własnych marzeń. W ciągu dekady od swojej premiery produkcja Wiseau stała się podstawą dla gry komputerowej, książki i sztuki teatralnej, a w 2017 roku zainspirowała Jamesa Franco do nakręcenia filmu o jej fascynującym twórcy.

 

Wzorem swojego bohatera, James Franco (127 godzin, Palo Alto, Spring Breakers) nie tylko stanął za kamerą, ale i zagrał główną rolę w filmie The Disaster Artist. Towarzyszy mu między innymi brat Dave Franco (Iluzja, Nerve), Seth Rogen (Steve Jobs, Wywiad ze słońcem narodu) i Alison Brie (Sypiając z innymi, Królowie lata, serial GLOW). Franco w znakomity sposób wcielił się w postać twórcy The Room, enigmatycznego, niesławnego filmowca-pasjonata, którego zapał i wiara w możliwość spełniania marzeń zdecydowanie przewyższały filmowy talent. Oparty na wspomnieniach aktora i przyjaciela reżysera, Grega Sestero, The Disaster Artist ma już na swoim koncie 16 nagród filmowych, a występującego w głównej roli Jamesa Franco uhonorowano m.in. Złotym Globem. Polska premiera filmu zaplanowana jest na 9 lutego 2018 r.

 

BILETY: 22 zł
Karnet (2 filmy): 40 zł (WYPRZEDANE)
*Aby zakupić Karnet online, prosimy o kontakt pod adresem kasa@kinopodbaranami.pl

Studencki Nocny Klub Filmowy (1 lutego): 22 zł (normalny) | 15 zł (student)
Karnet studencki (2 filmy): 28 zł

 

UWAGA!

Oficjalna sprzedaż na pokaz w ramach Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego (1 lutego) ruszy 12 stycznia. Osoby obecne na czwartkowym Nocniku (Studencki Nocny Klub Filmowy: Dusza i ciało - pokaz przedpremierowy - 11 stycznia, g. 23.15) będą mogły nabyć bilety i karnety w kasach Kina jako pierwsze!

 

HARMONOGRAM PROJEKCJI:

wtorek, 30 stycznia 2018
19.15 THE ROOM
| THE ROOM
reż. Tommy Wiseau, USA 2003, 100’

21.15 POKAZ PRZEDPREMIEROWY
THE DISASTER ARTIST | THE DISASTER ARTIST
reż. James Franco, USA 2017, 103'

 

czwartek, 1 lutego 2018
21.15
STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY

THE ROOM | THE ROOM
reż. Tommy Wiseau, USA 2003, 100’
23.15 STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY - PRZEDPREMIERA
THE DISASTER ARTIST | THE DISASTER ARTIST
reż. James Franco, USA 2017, 103'

 

O FILMACH:

THE DISASTER ARTIST | THE DISASTER ARTIST
reż. James Franco, USA 2017, 103'

Polska premiera: 9 lutego 2018

http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9329_0.jpg

Złote Globy 2018: najlepszy aktor w komedii lub musicalu (James Franco)
MFF w San Sebastián 2017: najlepszy film
Nagrody Gotham 2017: najlepszy aktor (James Franco)
Nagrody National Board of Review 2017: najlepszy scenariusz adaptowany (Michael H. Weber, Scott Neustadter)

Prawdziwa, tragikomiczna historia początkującego twórcy filmowego i niesławnego wyrzutka Hollywoodu, Tommy’ego Wiseau - artysty, który realizował swoją pasję w co najmniej dyskusyjny sposób.

James Franco, reżyser i odtwórca głównej roli, uczynił z niej afirmację przyjaźni, ekspresji artystycznej i pogoni za marzeniami na przekór przeciwnościom losu. Ta niesamowita i przezabawna historia udowadnia, że legendą można zostać z różnych powodów. Nawet nie mając pojęcia o tym, co się robi, można zajść bardzo daleko.

 

ZWIASTUN:

 

THE ROOM | THE ROOM
reż. Tommy Wiseau, USA 2003, 100’

New York International Independent Film & Video Festival 2004: Nagroda Publiczności dla najlepszego filmu fabularnego

Johnny (Tommy Wiseau) to człowiek o złotym sercu. Wszyscy go lubią. Ma dochodową pracę bankiera, dziewczynę, która jest dla niego całym światem (Juliette Danielle) i prawdziwego przyjaciela (Greg Sestero). Przynajmniej tak mu się wydaje. Wkrótce odkrywa, że dwie najbliższe mu osoby łączy gorący romans.

W zamierzeniu - czarna komedia o miłości, namiętności i zdradzie. W praktyce - najbardziej nieudany film w historii kina, który nieoczekiwanie osiągnął status produkcji kultowej. Wszystko za sprawą początkującego i niezwykle zdeterminowanego “filmowca”, Tommy’ego Wiseau. Nie wiadomo skąd pochodzi, ani jak zdobył pieniądze na swój film, który kosztował 9 mln dolarów, a zarobił… jedynie 1,8 tys. Pewne jest, że reżyser, producent, scenarzysta i odtwórca głównej roli w The Room próbował spełnić swój “amerykański sen”. I stworzył legendę. Wszystko w tym filmie jest złe: scenariusz, dialogi, gra aktorska, scenografia, montaż, itd. A jednak ma on rzeszę fanów na całym świecie. Istnieje nawet strona internetowa, na której można nabyć gadżety (kubki, koszulki, bluzy, etc.) ze słynnymi dziś cytatami z filmu czy podobizną Tommy’ego. Aż chce się rzec: Ha ha ha. What a story, Mark!

Wieloletni przyjaciel Wiseau, aktor Greg Sestero wspomina pracę nad tą osobliwą produkcją w swojej książce The Disaster Artist: My Life Inside The Room, the Greatest Bad Movie Ever Made, na podstawie której James Franco zrealizował nominowany do Złotego Globu The Disaster Artist. 

Bookmark and Share

archiwum