kpb

Dojrzałe Kino: Dzikie róże - pokaz przedpremierowy

poniedziałek, 18 grudnia 2017, godz. 11.00  

 

  

 

Nietypowo, bo w poniedziałek, 18 grudnia, zapraszamy seniorów na dodatkowe spotkanie cyklu Dojrzałe Kino. W programie przedpremierowy pokaz prezentowanego na tegorocznym festiwalu w Gdyni filmu Dzikie róże.


Dzikie róże Anny Jadowskiej to opowieść o mieszkającej na prowincji osamotnionej matce dwójki dzieci, która zmaga się z ogromnym poczuciem samotności. Reżyserka w przejmujący sposób przedstawia konsekwencje wyborów głównej bohaterki, ukazując przy tym rolę kobiety w społeczeństwie i rodzinie. W rolach głównych wystąpili Marta Nieradkiewicz (Kamper, Zjednoczone Stany Miłości) i Michał Żurawski (Jestem mordercą, W ciemności), którym partnerują m.in. Halina Rasiakówna i Konrad Skolimowski. Podczas tegorocznej edycji festiwalu w Cottbus film otrzymał Grand Prix, Nagrodę Jury Ekumenicznego oraz Nagrodę Międzynarodowej Federacji Krytyków FIPRESCI. Martę Nieradkiewicz uhonorowano nagrodą dla najlepszej aktorki.

 

 

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. Co tydzień prezentujemy wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją, a po seansie odbywa się dyskusja. Naszych widzów częstujemy kawą, herbatą i ciasteczkami. Gospodynią spotkań jest pani redaktor Maria Malatyńska.

 

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl

 

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

 

BILETY dla seniorów: 14 zł

 

O FILMIE:  

DZIKIE RÓŻE | DZIKIE RÓŻE
reż. Anna Jadowska, Polska 2017, 93'

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2017: konkurs Inne Spojrzenie
Festiwal Filmowy Cottbus 2017: Grand Prix, najlepsza aktorka (Marta Nieradkiewicz), Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych FIPRESCI, Nagroda Jury Ekumenicznego
MFF w Sztokholmie: Stockholm Impact Award

Dzikie róże to historia kobiety, która musi dokonać bardzo trudnego wyboru życiowego. Życie głównej bohaterki Ewy (Marta Nieradkiewicz) wypełnia zajmowanie się domem i dwójką dzieci, a także czekanie na męża (Michał Żurawski), który pracując w Norwegii rzadko przyjeżdża do domu. Jej sytuację dodatkowo komplikuje to, że żyje w małym, prowincjonalnym miasteczku, w którym bardzo trudno jest coś ukryć, a bardzo łatwo zostać osądzonym. Niestety za tę chwilę „zapomnienia” przyjdzie zapłacić jej wysoką cenę.

 

ZWIASTUN:

 

 
zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

  
       

PARTNERZY:

  
            

     

 
       

  

Bookmark and Share

archiwum