kpb

Monty Python i Święty Graal - pokaz specjalny na 40-lecie

MONTY PYTHON & ŚWIĘTY GRAAL ★ 40lecie ★
// MONTY PYTHON AND THE HOLY GRAIL ★ 40th anniversary ★

środa, 14 października 2015, godz. 19.15
// Wednesday, October 14, 2015, 7.15 p.m.

(click here for English version)Po 40 latach od premiery, MONTY PYTHON I ŚWIĘTY GRAAL zagości w Kinie Pod Baranami!

Film zostanie zaprezentowany w odnowionej wersji, uzupełnionej o dodatkowy występ Pythonów.

W czasie gdy w Polsce miała swoją premierę Ziemia Obiecana Andrzeja Wajdy, Edward Gierek wciąż zajmował stanowisko I sekretarza KC PZPR, a ludzie stali godzinami w wijących się kolejkach do sklepów, pewna grupa Brytyjczyków (i jeden Amerykanin) starała się przekonać widownię, że konno można jeździć uderzając kokosem o kokos...

Właśnie mijają 4 dekady od premiery kultowej komedii o królu Arturze i jego towarzyszach. 14 października Kino Pod Baranami oraz kina na całym świecie będą świętować to wydarzenie w oparach nieuniknionego absurdu. Gratką dla stęsknionych fanów będzie specjalne wprowadzenie do filmu, przygotowane przez Terry’ego Jonesa, Terry’ego Gilliama, Michaela Palina, Erica Idle’a i Johna Cleese’a oraz niepowtarzalna możliwość wspólnego zaśpiewania trzech pythonowych piosenek.

Odrestaurowana edycja niezapomnianych wojaży rycerzy okrągłego stołu jest doskonałą okazją do wspólnego świętowania nonsensu w Kinie Pod Baranami.

*Film zostanie wyświetlony w wersji oryginalnej z polskimi napisami.


BILETY: 23 zł - już w sprzedaży!
Bilety dostępne w kasie Kina oraz online.
Na ten seans nie prowadzimy rezerwacji.MONTY PYTHON I ŚWIĘTY GRAAL | MONTY PYTHON AND THE HOLY GRAIL
reż. Terry Gilliam, Terry Jones, Wielka Brytania 1975, 91’

Artur, król Brytyjczyków i pogromca Saksonów, zjeździł cały kraj w poszukiwaniu szlachetnych rycerzy, którzy zamieszkaliby wraz z nim w zamku Camelot. Na swej drodze spotkał sir Bedevere'a, Sir Lancelota zwanego Walecznym, sir Galahada zwanego Czystym i sir Robina, którego trudno nazwać czystym, a już na pewno nie walecznym. Opowieści o ich wyczynach przekazywano sobie z pokolenia na pokolenie i tak narodziła się legenda Rycerzy Okrągłego Stołu. Bóg powierzył dzielnym rycerzom niezwykłą misję - polecił im odnaleźć bezcenny kielich zwany Świętym Graalem. Wyprawa pełna była niebezpieczeństw, na naszych bohaterów czyhali bowiem: francuscy szydercy; rycerze mówiący "Ni" i zabójczy królik. Wszystko jednak skończyło się dobrze - przynajmniej dla niektórych z nich...

Film masuje przeponę i wyśmiewa ludzką ignorancję, podkreśla absurdy tkwiące w religii, wyszydza atrakcyjność systemów politycznych, przekreśla arturiańskie mity i pokazuje, że ludzie z humorem i dystansem do świata żyją dłużej (...)
Darek Kuźma, onet.film.pl

Stroje Matta Damona nie nadawały się do noszenia, bo były głównie z poliestru, i strasznie się w nich pocił, ale miały niesamowite wzory. Robiliśmy kostiumy z obrusów i zasłon prysznicowych.
Jeden z reżyserów filmu o czymś zupełnie innym

(...) to film, którego fabuła ma bliżej nieokreślony początek, bliżej nieokreślony środek i która kończy się, a raczej po jakimś czasie zostaje przerwana.
New York Times, 1975


S T Ó J !
Jak cię zwą?
Czego szukasz?
Jaki jest twój ulubiony kolor?


ZWIASTUN na 40-lecie:

Bookmark and Share

archiwum