Nowy film w reżyserii Radosława Piwowarskiego, twórcy nagradzanego na międzynarodowych festiwalach filmowych w Wenecji i San Sebastian oraz na FPFF w Gdyni, autora niezapomnianych produkcji: Pociąg do Hollywood, Autoportret z kochanką oraz Yesterday, które trwale zapisały się w polskiej kinematografii.
Scenariusz powstał na bazie autentycznych przeżyć ludzi wywiezionych do przymusowej pracy w Niemczech podczas II wojny światowej. Pani od polskiego to filmowy hołd dla kobiet w czasach wojny opowiadający o silnej bohaterce, która poświęca się miłości w brutalnych okolicznościach, wierząc, że na horyzoncie tli się iskra nadziei. To również uniwersalna historia o sile przetrwania, niezgodzie na zło i próbie przeciwstawienia się losowi. W rolach głównych wystąpili: Sylwia Skrzypczak-Piękoś (Wojenne dziewczyny) oraz Vitalik Havryla (Planeta Singli. Osiem historii), a partnerują im zarówno polscy, jak i zagraniczni aktorzy.
1942 rok. Kresy. Silna i niezależna Eliza rozpoczyna pracę jako nauczycielka w wiejskiej szkole. Tam poznaje Stacha – unikającego obowiązków, za to lubiącego kłopoty chłopaka, który staje się obiektem jej fascynacji i rodzącej się w niej wielkiej miłości. Stach zostaje jednak zesłany na roboty przymusowe na tereny III Rzeszy. Po jego wyjeździe, Eliza rodzi ich wspólne dziecko i wraz z niemowlęciem na rękach rusza śladami ukochanego. Odnajduje go we Frankfurcie i tam próbują przeżyć, mimo nieludzkich warunków i ciągłych upokorzeń. Eliza cały czas walczy o swoją godność, życie dziecka i – co najtrudniejsze – o miłość Stacha, który początkowo uznawał ich relację za przelotny romans. Teraz w ogniu wojennej próby oboje poznają się naprawdę, a istniejąca między nimi więź zmienia się wraz z upływem czasu.
Zobacz ten film:
-
Czwartek
15 maja Thursday May 15 -
Piątek
16 maja Friday May 16 -
Sobota
17 maja Saturday May 17 -
Niedziela
18 maja Sunday May 18 -
Poniedziałek
19 maja Monday May 19 -
Wtorek
20 maja Tuesday May 20 -
Środa
21 maja Wednesday May 21 -
Czwartek
22 maja Thursday May 22 - * Uwaga! Seans w innym obiekcie.