kpb

62. KFF: Konkurs polski 6: Opowiedz mi o mnie + Kot + Sfora


info: 62. Krakowski Festiwal Filmowy

KONKURS POLSKI 6 | POLISH COMPETITION 6 (80')


OPOWIEDZ MI O MNIE | TELL ME MY STORY
(Maciej Miller) PL 2022, 22' | D

Magda wychowywała się w sierocińcu. Nigdy nie poznała swoich rodziców. Wkraczając w dorosłość, wreszcie postanawia ich odnaleźć. Twórcy filmu towarzyszą bohaterce w poszukiwaniach, które od początku napotykają kolosalne trudności. Urywają się kolejne tropy, każda próba dotarcia do prawdy kończy się bolesnym zderzeniem ze ścianą. Dlaczego Magda została tak bezlitośnie odrzucona przez najbliższych? Czy uda się jej przełamać zmowę milczenia i wreszcie zostawić za sobą bolesne wspomnienia?


poniedziałek, 30 maja: seans z Q&A (gość: Maciej Miller)

 

KOT | THE CAT
(Zofia Strzelecka) PL 2022, 6' | A

Odwieczna walka kota z psem w rytmie hip-hopu. Kot jest dilerem, osiedlowym chuliganem, a Pies to policjant, którego głównym celem jest złapanie Kota. Co jakiś czas mu się to udaje: Kot ląduje w więzieniu. Potem jednak wychodzi na wolność, a zabawa zaczyna się od początku. I tak w małym miasteczku Pies ściga Kota od kilkudziesięciu lat. Czy to się kiedyś skończy? Animowany teledysk o polskich blokowiskach, na których, choć zaparkowane są coraz nowsze samochody, a ludzie chodzą coraz lepiej ubrani, niewiele się zmienia.

 

SFORA | THE PACK
(Tadeusz Chudy) PL 2022, 52' | D

Historia niecodziennej relacji między więźniami i problematycznymi psami ze schroniska, którymi osadzeni się zajmują. Ich rolą jest ułożenie psów, by nadawały się do adopcji. Stawka jest najwyższa, bowiem jeśli nie uda się ich wytrenować, psy zostaną uśpione. Kapitan Tomek, który ten program wprowadził, wierzy, że szkolenie może mieć korzyści dla obu stron. Grupa więźniów rozpoczyna regularne treningi i powoli przywiązuje się do swoich nowych podopiecznych. Rafał, dwukrotnie skazany za morderstwo, który bierze pod opiekę jednego z psów, odkrywa obcy mu do tej pory świat – świat emocji.


poniedziałek, 30 maja: seans z Q&A (gość: Tadeusz Chudy)

 

Zakup biletu online na stronie 62. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

 

Pokaz w ramach 62. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

 

SFORA ZWIASTUN:

Bookmark and Share