kpb

Oscar® Nominated Shorts 2021: Fabuły

tytuł oryginalny: Oscar® Nominated Shorts 2021: Live Action

reżyseria: varia

czas trwania: 126 min.
produkcja: Palestyna/USA/Izrael 2019/2020
język: hebrajski, angielski, arabski, hiszpański
napisy: polskie, angielskie
in Hebrew, English, Arabic and Spanish with Polish and English subtitles

Zestaw filmów nominowanych do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej dla najlepszego krótkometrażowego filmu aktorskiego. W programie pięć produkcji: The Present, Feeling Through, Two Distant Strangers, White Eye oraz The Letter Room.

 

THE PRESENT | THE PRESENT
(Farah Nabulsi) PS 2020, 33'W dniu rocznicy swojego ślubu, Yusef i jego córka wyruszają na Zachodni Brzeg, by kupić prezent żonie. Pomiędzy żołnierzami, wydzielonymi drogami i punktami kontrolnymi, jak trudno będzie pójść na zakupy?


| On his wedding anniversary, Yusef and his young daughter set out in the West Bank to buy his wife a gift. Between soldiers, segregated roads and checkpoints, how easy would it be to go shopping?FEELING THROUGH | FEELING THROUGH
(Doug Roland) US 2019, 19'


Feeling Through, pierwszy film z głuchoniewidomym aktorem w roli głównej, to historia dorastania, która podąża za Tereekiem, nastolatkiem krążącym po ulicach Nowego Jorku. Desperacko poszukując miejsca do spania spotyka Artiego, głuchoniewidomego mężczyznę, który potrzebuje pomocy w dostaniu się do autobusu. Z niezręcznej sytuacji tworzy się intymna więź i podróż, która na zawsze zmienia Tereeka.


| A late-night encounter on a New York City street leads to a profound connection between a teen-in-need and a DeafBlind man.

 

TWO DISTANT STRANGERS | TWO DISTANT STRANGERS
(Travon Free, Martin Desmond Roe) US 2020, 29'


Wszelkie próby rysownika Cartera Jamesa, by wrócić do domu do swojego psa, zostają pokrzyżowane przez powracające śmiertelne spotkanie, które zmusza go do przeżywania tego samego okropnego dnia na nowo.

Zwycięzca w kategorii “Najlepszy krótkometrażowy film fabularny”


| A man trying to get home to his dog gets stuck in a time loop that forces him to relive a deadly run-in with a cop.

 

WHITE EYE | WHITE EYE
(Timer Shushan) IL 2019, 20'


Mężczyzna znajduje swój skradziony rower, który teraz należy już do kogoś innego. Podczas próby odzyskania go, bohater zmaga się, by pozostać człowiekiem.


| A man finds his stolen bicycle, which now belongs to a stranger. While attempting to retrieve it, he struggles to remain human.

 

THE LETTER ROOM | THE LETTER ROOM
(Elvira Lind) US 2020, 33'


Kiedy empatyczny strażnik więzienny zaczyna zajmować się sprawdzaniem korespondencji, wkrótce znajduje ukojenie w głęboko osobistych listach napisanych przez więźnia w celi śmierci.


| When a corrections officer is transferred to the letter room, he soon finds himself enmeshed in a prisoner's deeply private life.

 


Bookmark and Share