kpb

Piękna i bestie

tytuł oryginalny: Aala Kaf Ifrit

reżyseria: Kaouther Ben Hania
aktorzy: Mariam Al Ferjani, Ghanem Zrelli, Neder Ghouati

czas trwania: 100 min.
produkcja: Tunezja/Francja/Szwecja 2017
język: arabski
napisy: polskie
in Arabic with Polish subtitles
info: e-kinopodbaranami.pl

MFF w Cannes 2017 – sekcja Un Certain Regard
MFF w Valladolid 2017 – nagroda jury młodzieżowego, najlepszy reżyser (nominacja)
Nagrody Lumiere 2018, przyznawane przez zagranicznych dziennikarzy pracujących we Francji (odpowiednik amerykańskich Złotych Globów) – najlepszy film francuskojęzyczny (nominacja)


Film dostępny na e-kinopodbaranami.pl.

 

Pokazywany na festiwalu w Cannes film, którego autorką jest Kaouther Ben Hania - reżyserka nominowanego do Oscara 2021 roku dramatu Człowiek, który sprzedał swoją skórę.


Piękna i bestie to wstrząsający dreszczowiec o młodej kobiecie, która znalazła się w nieodpowiednim miejscu w nieodpowiednim czasie. Film jest oparty na prawdziwych wydarzeniach.


Podczas studenckiej imprezy, Mariam, młoda Tunezyjka, spotyka tajemniczego Youssefa, z którym decyduje się opuścić lokal. Rozpoczyna się długa noc, podczas której Mariam będzie musiała walczyć o swoją godność. Tylko jak uzyskać sprawiedliwość, gdy prawo jest po stronie prześladowców?


| During a student party, Mariam, a young Tunisian woman, meets the mysterious Youssef and leaves with him. A long night will begin, during which she'll have to fight for her rights and her dignity. But how can Justice be made when it lies on the side of the tormentors?


ZWIASTUN:

Bookmark and Share